5 důvodů proč bydlet v Plzni

photo-pg-4516-300-

Hledáte nové bydlení? Uvažujete o Plzni? Proč bydlet právě v tomto městě? Co může nabídnout Plzeň modernímu městskému životu v 21. století? Plzeň je dnes 4. největším městem České republiky. Pochází již z roku 1295, nachází se na soutoku čtyř řek a nabízí tak mnoho příležitostí pro kulturní i sportovní vyžití. Známé historické jádro Plzně je městskou památkovou rezervací s cennými stavebními památkami. Rozmanitá síť cyklotras v Plzni a okolí nabízí desítky kilometrů pohodlných stezek pro cyklovýlety s celou rodinou v překrásné přírodě východních Čech.


Univerzitní město

Plzeň je známé univerzitní město s několika vysokými školami a řadou dalších školních zařízení od mateřských škol až po školy základní a střední. Velmi široká je síť středních odborných škol, učilišť, gymnázií a škol uměleckých. V roce 1991 byla v Plzni založena Západočeská univerzita a působí zde také Lékařská fakulta Univerzity Karlovy. Kromě toho zde sídlí mezinárodní instituce jako je Alliance Francaise, Anglická knihovna, Rakouská knihovna a Americké centrum.
 

Kulturní středisko

Plzeň je také silným kulturním centrem východních Čech s bohatou tradicí činnosti Divadla J. K. Tyla a místem, kde se konají kulturní akce a festivaly mezinárodního významu, například Smetanovské dny, Historický víkend, festival Na Ulici, Pilsner Fest, festival Divadlo, Skupova Plzeň či Mezinárodní bienále. Známé je také Plzeňské kulturní léto a jeho koncerty na otevřených pódiích v centru města.
 

Sportovní možnosti

Plzeň dnes nabízí široké sportovní možnosti od rozsáhlé sítě moderních cyklostezek, přes několik tělovýchovných jednot a volně přístupných univerzálních hřišť až po Středisko volného času dětí a mládeže, dvě střelnice a sdružení Junák s několika klubovnami. Dále lze využít plzeňský Lochotínský park, rozhlednu Sylván a okolí řek Úhlavy, Úslavy, Radbuzy a Mže.
 

Industriální Plzeň

Plzeň se může pyšnit několika známými průmyslovými giganty z období industrializace. Nejznámějšími jsou především strojírenský komplex Škoda a Plzeňský Prazdroj, největší pivovar v České republice a místo vzniku světoznámého ležáku Pilsner Urquell. V dnešní době však Plzeň rozhodně také nikterak nezaostává a významně podporuje výstavbu moderní průmyslové zóny Borská pole.
 

Atraktivní lokalita

Plzeň se nachází v atraktivní lokalitě malebných východních Čech s hlubokými lesy, překrásným loukami a vodní nádrží Hracholusky. Strategická poloha přesně mezi hlavním městem a hranicí s Německem vybízí k výletům do metropole i k výhodným nákupům či hledání výnosnějšího zaměstnání u našich východních sousedů.
 
A proč tedy zvolit právě Plzeň za své budoucí bydliště? Plzeň je dnes velmi atraktivní lokalitou s širokou nabídkou služeb a kulturního vyžití. Ne nadarmo bylo vyhlášeno jako Evropské město kultury 2015. Plzeň nabízí bohaté možnosti zaměstnání v nejrůznějších odvětvích, velmi zajímavé možnosti sportovního vyžití a celou řadu vzdělávacích institucí od mateřských škol až po tři školy vysoké. Byty a domy na prodej v Plzni jsou k dispozici opravdu ve všech částech města od centra až po klidné prostředí poblíž Lochotínského parku či plzeňské přehrady a jsou tak ideální pro mladé rodiny s dětmi, seniory, jednotlivce i začínající páry.

 
Přečtěte si více