Broušení dřevěné podlahy

Broušení dřevěné podlahy

Dřevo je krásný přírodní materiál s řadou skvělých vlastností. Dodává interiéru styl a příznivou hřejivou atmosféru, která vyvolává pocit uvolnění a pohody. Dřevěná podlaha má příjemný povrch, přirozený vzhled a dobré izolační vlastnosti. Po dřevěné podlaze se skvěle chodí a její vzhled lze ještě podtrhnout vhodně zvolenými kusovými koberci a běhouny. Při správné péči nám dřevěná podlaha vydrží dobře sloužit dlouhou řadu let.

Každá dřevěná podlaha potřebuje po dlouhém užívání renovaci

I pokud je dřevěné podlaze věnována veškerá možná péče, nastane po dlouhodobém užívání čas, kdy je vhodné ji zrenovovat a obnovit její původní vzhled, zejména pokud je umístěna v hojně frekventované místnosti. Dřevěné podlahy se rychleji opotřebovávají v halách, tělocvičnách, tanečních sálech, kancelářích a obecně ve všech prostorách, kde je velký provoz nebo kde se nedbá na přezouvání do domácí obuvi. Pak kromě zašpinění podlahy hrozí i její namočení vodou nebo tajícím sněhem, doneseným na obuvi. Rizikem jsou i hrubé nečistoty a kamínky, uchycené v podrážkách, které mohou mechanicky poškodit povrch a způsobit na něm hluboké rýhy. Posypová sůl dokáže nejen poškrábat svrchní vrstvu dřevěné podlahy, ale může zapříčinit i chemické změny struktury jejího povrchu. Pokud dřevěnou podlahu silně zatěžujeme nebo zanedbáváme-li její údržbu, je třeba její renovaci provádět častěji. Často je také třeba zrenovovat dřevěnou podlahu, pokud kupujeme starší byt nebo dům. Pak je vhodné renovaci podlahy provést co nejdříve po převzetí bytu, tedy ještě před nastěhováním.

Kdy a jak často brousit dřevěnou podlahu?
Pokud je dřevěná podlaha zašlá či na ní jsou skvrny nebo škrábance, nadešel čas, kdy je vhodné ji zrenovovat. Broušení bývá při výraznějším poškození jediným způsobem, kterým lze dřevěné podlaze navrátit krásný vzhled a prodloužit tak její životnost. V závislosti na péči, která je dřevěné podlaze věnována, ale také na frekvenci využívání podlahy a úrovni jejího namáhání je k broušení dřevěné podlahy vhodné přistoupit zhruba v deseti až dvacetiletých intervalech. Výhodou dřevěných podlah je, že jejich broušení lze provádět opakovaně a tak dosáhnout toho, že dřevěná podlaha slouží dlouhou řadu desetiletí a stále je zachován její dokonalý vzhled.

Do jaké hloubky se brousí dřevěná podlaha?

Pokud se jedná o dřevěnou podlahu, kde je dřevo v celkově dobrém stavu, ale kvůli zašlému laku a drobným poškozením ztratilo svůj krásný vzhled, brousí se dřevěné podlahy zhruba do hloubky 1 mm. Při broušení tedy dochází pouze k odstranění svrchního laku a minimálnímu zbroušení vlastního dřeva. U více poškozených dřevěných podlah a parket je nutné provést broušení do větší hloubky. Broušení se pak provádí ve více fázích a obvykle maximálně do 3 mm.

Vaši dřevěnou podlahu zrenovujeme profesionálně a kvalitně

Dřevo je relativně snadno renovovatelný materiál. Opotřebený povrch dřevěné podlahy je možné obrousit a znovu nalakovat nebo napustit voskovým olejem. Renovace povrchu dřevěné podlahy je ovšem odborná práce, která vyžaduje profesionální vybavení a přesnost, aby se minimalizoval vznik nerovností povrchu. Při broušení také dochází k zvýšené prašnosti prostředí. Před provedením konečné povrchové úpravy je třeba v této fázi prací nechráněné dřevo podlahy důkladně očistit. Proto je vhodné svěřit tuto činnost profesionálům.

Jak při broušení dřevěných podlah postupujeme?

Broušení provádíme profesionálně a celé dřevěné podlaze dokážeme vrátit krásný vzhled, ať se jedná o podlahu prkennou, bambusovou nebo o dřevěné parkety. Při broušení používáme jen ty nejšetrnější metody a postupy. Před zahájením broušení zhodnotíme stav podlahy a rozhodneme, zda je broušení v konkrétním případě vhodnou metodou. Naši podlaháři mají s renovací dřevěných podlah bohaté a dlouholeté zkušenosti. Jsou to na slovo vzatí profesionálové, kteří zvládnou vaši podlahu dokonale obrousit a nádherně zrestaurovat. Po zhodnocení stavu podlahy stanoví nejvhodnější a nejúčinnější pracovní postup. Pro dosažení dokonalého výsledku používáme pouze značkové profesionální stroje a nástroje a materiály nejvyšší kvality. Po obroušení podlahy ošetříme její povrch lakem, případně olejovým voskem.

Jaké dřevěné podlahy lze renovovat broušením?

Brousit lze podlahu z libovolného dřeva, ale musí být splněno několik podmínek. Podlaha by neměla být zvlněná, odchylky ve výšce jejího povrchu nesmí být větší než 2 mm. Podlaha musí být po celé ploše dobře položená a dobře držet na na podkladu. Nesmí se tudíž na žádném místě prohýbat nebo zvedat a neměla by ani vrzat. Spáry mezi jednotlivými komponenty by měly být maximálně 2 mm. V podlaze by také neměly být poškozené části ani výrazně hluboké škrábance, díry a jiná hloubková poškození. Pokud se některá nebo i několik z těchto závad na vaší podlaze vyskytuje, je třeba před zahájením renovace dobře posoudit její celkový stav. Teprve pak jsme schopni zákazníkům navrhnout ideální postup renovace.

Dbáme na kvalitu a spokojenost zákazníka

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě a proto vždy vyvíjíme maximální úsilí k dosažení perfektního výsledku, který lahodí oku a zároveň zaručuje maximální funkčnost a dlouhou životnost dřevěné podlahy. Ke všem fázím prací přistupujeme s maximální zodpovědností a pro naše zákazníky realizujeme jak dílčí úkony, tak i zcela kompletní služby. Problémem pro nás nejsou ani rozsáhlé zakázky na renovace podlah v celém interiéru.

 
Přečtěte si více