Dodávky pro každou příležitost

Stěhování není dnes ničím neobvyklým a převoz stavebního materiálu na chalupu, protože jsme se rozhodli pro rekonstrukci jistě také ne. problém ovšem může nastat v případě, že se nám náhle porouchá auto nebo dostatečně velký vůz nemáme vůbec. Co v takovém případě dělat? Jednoduchým a spolehlivým řešením jistě je pronájem dodávky.

Spolehlivé autopůjčovny

Trh služeb dnes nabízí nepřeberné množství služeb jakéhokoliv rázu. Služby autopůjčoven nejsou výjimkou. Nabízejí prověřené vozy nejrůznějších typů a velikostí, takže si jistě vybere každý. Pokud si nejsme jisti při výběru, můžeme se určitě poradit s odborníky půjčoven, kteří nám ochotně poradí.

Základní otázkou pro všechny zájemce je, zda – li se nám takový pronájem dodávky vůbec vyplatí. Určitě existuje několik faktorů, které připisují autopůjčovnám plusové body.
V případě stěhování bychom tyto služby mohli porovnat se stěhovací firmou. Zde musíme zajistit termín, mnohdy to trvá delší dobu než jen pár hodin, počet zaměstnanců, kteří jsou pro tyto účely potřeba, organizace, finance a mnoho jiných bodů pro stěhování. Dodávku si můžeme pronajmout na jak dlouho chceme a nejsme vlastně na nikom závislí. Jestliže si na celou akci jednoduše troufneme, můžeme se spolehnout sami na sebe a naše organizační schopnosti a v tom případě je nejlepším řešením si dodávku zapůjčit. Není také potřeba počítat ujeté kilometry, pronájem je za počet dnů a je zde možnost nejen krátkodobého pronájmu ale i dlouhodobého pronájmu.

Krátkodobý pronájem nebo dlouhodobý pronájem

Jestliže již víme dopředu, že nám vůz bude stačit na víkend nebo maximálně na týden, je pro nás jistě dlouhodobý pronájem hloupost. Můžeme dodávku potřebovat třeba na víkend pro případ stěhování nebo jiné činnosti, která nám více času nezabere. U dlouhodobého pronájmu je ale trochu jinak. Je možný ho sjednat až na 60 měsíců a jde o tzv. operativní leasing. Platíme měsíčně nájem a po uplynutí nájemní doby můžeme vůz vyměnit a podepsat novou smlouvu.

Upevnění nákladu je také důležité

Bezpečný převoz naloženého nákladu představuje především jeho správné a dobré upevnění. Mnozí z nás ani netuší, že zhruba 25 % všech dopravních nehod je způsobeno právě špatným a nedostatečným upevněním přepravovaného nákladu. Pokud chceme tedy náklad dobře upevnit, poslouží nám k tomu pevné popruhy, které je třeba tako spolehlivě upevnit. Také jeho systematické rozložení v zavazadlovém prostoru je důležité, neboť se může stát, že by se náklad mohl převážit na jednu stranu a auto by se pak mohlo během jízdy převrátit. jestliže náklad dobře upevníme, máme tak jistotu, že jej dovezeme na místo určení.

Porovnání dodávky a přívěsného vozíku

Přívěsný vozík se sice také dá využít k přepravě nějakého nákladu, ale pokud bychom měli porovnat vozík s dodávkou, musíme konstatovat, že dodávka má několik plusových bodů navíc. Jde především o velikost dodávky, kde můžeme přepravit i daleko větší náklad. Další výhodou je, že v případě, že se chystáme převést například sypký materiál na stavbu, máme dokonale vše pod střechou i v případě, že prší nebo dokonce sněží.

 
Přečtěte si více