Druhy pásových pil

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Pásové pily jsou moderními stroji, které nacházejí uplatnění nejen ve velkých průmyslových podnicích, ale i v mnoha soukromých a domácích dílnách, zkrátka všude tam, kde se pracuje s kovy, dřevem, plasty či dalšími podobně tvrdými materiály.

 


 

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Použití pásových pil

Použití pásových pil připadá v úvahu tehdy, potřebujeme-li na těchto materiálech udělat rovné, hladké a hlavně dokonale přesné řezy. Pásové pily již před lety nahradily zastaralejší stroje, které nebyly tak výkonné a hlavně nebyly schopny provádět řezy tak kvalitně, tudíž bylo zapotřebí řezy vždy ještě následně upravovat. Aby pásové pily fungovaly tak, jak mají, je nutné v nich mít kvalitní pilový pás.
Pilové pásy na kov, dřevo a další druhy materiálů jsou tím hlavním, co dělá pásovou pilu oním strojem, který lze použít k řezání. Vždy je zapotřebí, aby měl daný pilový pás vhodné rozměry, dostatečnou pružnost, kvalitní a dostatečně ostré ozubení.

 

Pásové pily pro drobné i náročné úkony

Existuje celá řada pásových pil. V současné době je vyrábí jen několik firem na světě, krom jiných Bomar, Starret či Pilous. Každý výrobce vyrábí pásové pily s jinými vlastnostmi, obecně se však pásové pily dají dělit na několik typů. Pro drobnější a méně časté práce jsou vhodné ruční pily, které jsou i cenově dostupnější. Pro velkovýrobu se pak hodí spíše poloautomatické či plně automatické pásové pily, které se snadněji ovládají a mají také vyšší výkon. Jejich cena se běžně pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Pásové pily lze objednávat online, a to přes internetový obchod pasove-pily.eu. Příslušné pilové pásy na kov a další materiály pak pořídíte v eshopu pilove-pasy.cz.

 
Přečtěte si více