Finská sauna jako dokonalé místo pro relaxaci

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA SAUNAPROJECT.CZ

Potřebujete trochu uvolnění a odpočinku? Chcete upevnit své zdraví a posílit imunitu? Máte obavu z chřipky a nachlazení? Finská sauna je dokonalým zpestřením našeho pracovního dne, ale také spolehlivým místem pro očistu těla i duše.

Trochu historie

Finskou saunu zná asi každý a v této severské zemi ji najdeme skoro v každém domě. Po dlouhá staletí znají nejen obyvatelé Finska tajemství správné regenerace našeho těla i mysli. Dokonce i ve starém Římě věděli, že sauna, nebo – li lázně, byly místem pro očistu těla, ale bylo to místo i pro politiku, obchody a válečné strategie.
Finská sauna se stala doslova tradicí a pokud jsme pozvání k takovému odpočinku, je to pro dotyčného čest. Proto bychom se neměli bránit návštěvám sauny a to také zejména ze zdravotních důvodů.

Blahodárné účinky sauny

Pokud bychom měli vyzdvihnout pozitiva sauny, patří mezi ně zejména posílení imunity a obranyschopnosti našeho těla. V zimním období tělo tak lépe odolává virovým onemocněním. Sauna je ale také vhodná pro jedince trpící alergiemi a revmatismem, má dobrý vliv na kardiovaskulární a cévní systém, dobře prokrvuje mozek a vzhledem k vysokým teplotám v sauně se tělo také dokonale potí, což znamená, že vyplavuje škodlivé látky z těla. Pokožka je pak hladší a můžeme také pozorovat menší úbytek váhy. Pokud máme za sebou náročný pracovní týden, je sauna vhodným místem pro odpočinek a relaxaci, dokonale se uvolníme a to nejen fyzicky, ale také psychicky. Na co bychom ovšem neměli zapomínat je fakt, že po skončení saunování je potřeba doplnit tekutiny,vhodné jsou čaje, minerální vody či iontové nápoje.

Jak si pořídit saunu ve svém domě nebo bytě

Ti, co navštěvují saunu pravidelně, by rádi měli domácí wellness ve svém domě nebo bytě a to i v případě, že není dostatečně veliký. Jak tuto situaci zdárně vyřešit? Jednoduše. Stačí navštívit profesionální odbornou firmu, která se realizací sauny zabývá a máme vyhráno. Musíme mít ovšem alespoň malou představu o tom, jakou saunu bychom vlastně chtěli a kde ji chceme umístit.

Sauna na míru

Máme v podstatě tři možnosti. první z nich je sauna zhotovená na míru. Je to v podstatě stejné jako u stavby na klíč, kdy si dohodneme podmínky, finance, projekt a realizaci a vše ostatní necháme na pracovnících firmy. Tady lze postavit saunu v jakémkoliv místě v domě nebo bytě tak, aby bylo vše v souladu s technickými a bezpečnostními normami. Sauna na míru může být postavena například ve sklepních prostorách,kde využijeme každý centimetr místa a můžeme mít také saunu v atypickém tvaru. Popřípadě, že tak trochu tápeme nad tím, jaké dveře zvolit nebo jak vyřešit prostor pro sprchu či bazén, můžeme o radu požádat právě pracovníky těchto firem.

Saunové moduly

Další variantou jsou hotové saunové moduly, které jsou vhodné zejména do malých bytů. Mají různý tvar i rozměr, jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a vzhledem k tomu, že se vejdou i na balkon, jsou oblíbené i pro jednotlivce.

Sauna jako zahradní domeček

Máme – li u domu velkou zahradu, můžeme saunu postavit jako samostatný objekt na našem pozemku. Zde je třeba počítat s tím, že je nutné mít v blízkosti vodní zdroj, nejlépe přírodní, jako je potok nebo malý bazén.

 
Přečtěte si více