Ideální obrazy do dětského pokoje? Poradíme!

bydleni-11

Také děti potřebují příjemné prostředí, a to obzvláště ve svém pokoji, kde tráví nejvíce času. Výběr doplňků však není úplně jednoduchá, neboť bydlení s dětmi provází jistá pravidla a zásady, kterých bychom se měli držet. A to se promítá i do volby obrazů. V prvé řadě bychom tedy neměli opomíjet veselé barvy. Zapomeňte na černobílé či šedé obrazy, ale sáhněte raději po pestrých motivech, protože ty budou ovlivňovat radost a dobrou náladu dětí každého věku. Většího efektu pak dosáhnete, pokud budou obrazy sladěné s celkovou výmalbou pokoje, který by měl být taktéž ve veselejších a přitom také teplých odstínech. V takovém případě totiž bydlení bude nejen krásnější, ale také zdraví prospěšnější.
 


 
Co se týče námětů, tak mezi nejoblíbenější patří především různé pohádkové postavičky, které jsou vhodné obzvláště tehdy, pokud děti danou pohádku či kreslený seriál znají. Také je pak možné použít zvířátka či květiny ve zpracování pro děti. Vyhýbat bychom se přitom měli depresivním motivům a také těm, které mohou být pro děti těžko pochopitelné. Abstrakce, ač sebehezčí, tedy do dětského pokoje příliš ideální nejsou.
 
Obrazy bychom měli umisťovat do takové výšky, aby je malé děti nemohly shodit a nemohly si nijak ublížit. Rámečky je možné používat jakékoliv, ovšem ty barevné budou určitě vhodnější.
 
Počet obrazů je obtížné obecně stanovit, odvíjí se od velikosti pokoje a také od volných ploch, na které mohou být obrazy umístěny. Platí však, že není dobré, když je dekorací zbytečně mnoho, protože výsledek může působit přeplácaně a nehezky.
 
Při výběru je tedy hlavně důležité, abychom rozhodovali s citem a snažili se alespoň trochu vžít do dítěte, abychom mohli co nejlépe odhadnout, co se mu bude líbit. Poněvadž vybíráme přece pro něj, aby i jeho bydlení bavilo. Pak totiž může být spokojena i celá rodina.
 
Pokud si stále nevíte rady, poradí Vám kuchyňské studio Praha – Alnus.cz.

 
Přečtěte si více