Jak pronajmout byt v Plzni bez realitní kanceláře

Jak pronajmout byt v Plzni bez realitní kanceláře

Vlastníte byt v Plzni? Potřebujete jej pronajmout? Zajímáte se o byty k pronájmu bez provize? Nevíte, jak provést pronájem bytu bez realitky? Potřebujete pronajmout byty Plzeň? Pronájem bytu bez realitky můžete dnes poměrně snadno realizovat pomocí řady internetových portálů a inzercí.

 


 
Byty k pronájmu bez provize řádně vymalujte, vybavte potřebným vybavením, alespoň kuchyní a vestavěnými šatními skříněmi, nafoťte co nejvíce fotografií a vystavte inzerát na co nejvíce internetových inzercí. Při stanovování ceny nájmu vyjděte z běžných cen v okolních lokalitách v podobných bytech. Tuto analýzu provedete nejsnadněji opět pomocí inzerčních internetových serverů. Nájemníky vybírejte velmi pečlivě, chcete přece, aby byli slušní a včas platící. Před samotným inzerováním se proto nejprve poptejte ve svém okolí a v rodině a u přátel. Co však rozhodně nesmíte ponechat náhodě je nájemní smlouva. S tou si dejte opravdu záležet, ideálně ve spolupráci se zkušeným právníkem.
 

Jak sepsat nájemní smlouvu

Pronájem bytu Plzeň nezapomeňte stvrdit kvalitní nájemní smlouvou. Pronájem bytu bez realitky spadá pod Občanský zákoník, který stanovuje některé mantinely, kterých se musí každá nájemní smlouva držet, jinak by byla neplatná. Za prvé uzavřete nájemní smlouvu vždy na dobu určitou. Stanovte si výši kauce ke krytí neobvyklých škod a nedoplatků. Ta může činit maximálně tři měsíční nájmy. Byty k pronájmu bez provize vyžadují platbu pravidelných záloh. Sjednejte si tedy termín platby záloh na elektřinu, vodu, plyn a další služby. Nezapomeňte na roční vyúčtování, aby se vám nestalo, že budou nájemníci plýtvat vodou a při následném ročním vyúčtování už je neseženete. Dohodněte se také, kdo bude hradit běžné opravy a trvejte na uvedení všech osob, které budou byt obývat.

 
Přečtěte si více