Jak si zvolit ideální obývací stěnu? Rozmyslet si velikost nestačí…

Když se řekne obývací pokoj, určitě – snad jen mimo malometrážních bytů – je zapotřebí také nějaká vkusná obývací stěna. Moderní kus nábytku, který je funkční (televize, video atd.), ale působí i nanejvýš estetickým dojmem, je pro větší bytové jednotky rozhodně žádoucím. Ale jak si vybrat tu pravou obývací stěnu?

Obývací stěna je většinou rozložena na nejdelší stěně v pokoji

Řešení, které zajistí vzdušnost prostoru všude kolem? Určitě existuje, stačí jen obývací stěnu umístit tam, kde jí bude opticky nejlépe – tedy na nejdelší stěně pokoje. Moderní trendy velí jasně, zastavět tímto nábytkem co nejméně plochy, takže pro knihovnu nebo skříň na oblečení volte raději jiný prostor. Výhodou je například to, že se nebudete pak cítit tolik stísněně, což určitě ocení i životní partner nebo děti.

Stylů se nabízí poměrně dost, kromě klasiky třeba i rustikální, nebo jinak řečeno – venkovský. Staroanglický nebo staroruský styl mohou vypadat nanejvýš zajímavě, ale samozřejmě záleží na vkusu. Důkladnou pozornost byste měli věnovat i materiálu, který zvolíte – může být dýhovaný, lamino nebo dřevěný masiv.
Dýha je tenkým pruhem dřeva, které drží tvar dlouhá léta a je vlastně modernější variantou masivu (vypadá totiž prakticky totožně, alespoň na první pohled). Lamino se snadno udržuje a je velmi odolné, laminování třísky papírem je osvědčený způsob výroby nábytku, který by hodí třeba i do kuchyně. Masív (např. masivní komody) pak má jisté nevýhody, které ale milovníky staré elegance asi nepřesvědčí. Především je to větší hmotnost, s čímž jde ruku v ruce horší manipulace. Rovněž také nejde o materiál právě z nejlevnějších, vyrobit nábytek z jednoho speciálního kusu dřeva prostě něco stojí…

 
Přečtěte si více