Nevíte, jak na správný pronájem?

pronajem-bytu-plzen

Máte byt k pronajmutí? Nevíte, jak na správný pronájem? Na co si dát pozor? Pronájem bytu může být velmi dobrou investicí, i tady však platí, že rozhodně není radno podcenit jeho přípravu. Nedotažená nájemní smlouva a nesolventní nájemník mohou stát na počátku nemalých problémů a nekonečných soudních sporů. Jak se těmto nepříjemnostem vyhnout? Jednou z možností je využití služeb některé z realitních kanceláří. Tady však počítejte s provizí ve výši jednoho či dvou nájmů. Získáte však komplexní realitní a právní servis včetně vypracování nájemní smlouvy. Pokud si budete pronájem realizovat svépomoci, měli byste dbát především na pečlivý výběr nájemníka a vypracování nájemní smlouvy zkušeným advokátem.
 


 
Vyvarujte se narychlo sepsané nájemní smlouvě

Pronájem byste měli zpečetit kvalitní nájemní smlouvou. Co by měla obsahovat? Na co nezapomenout? Nájemní smlouva by měla zejména popisovat daný byt včetně vybavení a jeho rozsahu použití. Dále jsou zde uvedeny obě smluvní strany, doba pronájmu a další podmínky užíváni bytu. Při podpisu smlouvy je vhodné si ověřit identifikační údaje nájemníka z jeho občanského průkazu či pasu a nejlépe si udělat také fotokopii. Ve smlouvě přesně vymezte práva a povinnosti smluvních stran a případné pokuty či penále. Můžete tak nájemníkovi například zakázat chování exotických zvířat nebo zřizování sídla firmy či provozovny přímo v bytě za účelem podnikání.
 
Nájemní smlouvu uzavřete vždy na dobu určitou

Smlouvu uzavřete vždy na dobu určitou, ideálně na jeden až dva roky, po které ji vždy můžete lehce prodloužit. Smlouva by měla také obsahovat domluvenou platbu za pronájem 2+kk včetně plateb za služby spojené s bydlením jako je voda, plyn, topení či internet. Nezapomeňte také na ze zákona povinnou kauci a způsob výběru nájemného. Pamatujte, že bezhotovostní platba je sice pohodlnější, ale při osobním převzetí si můžete rovnou zkontrolovat stav bytu a jeho užívání. Nezapomeňte také na pojištění bytu a domácnosti, jedině tak bude váš pronájem opravdu plně zabezpečen.

 
tagy: prenájom bytov Bratislava, ako postupovať pri prenájme bytu

 
Přečtěte si více