Broušení dřevěné podlahy

Broušení dřevěné podlahy

Dřevo je krásný přírodní materiál s řadou skvělých vlastností. Dodává interiéru styl a příznivou hřejivou atmosféru, která vyvolává pocit uvolnění a pohody. Dřevěná podlaha má příjemný povrch, přirozený vzhled a dobré izolační vlastnosti. Po dřevěné podlaze se skvěle chodí a její vzhled lze ještě podtrhnout vhodně zvolenými kusovými koberci a běhouny. Při správné péči nám dřevěná podlaha vydrží dobře sloužit dlouhou řadu let.

Každá dřevěná podlaha potřebuje po dlouhém užívání renovaci

I pokud je dřevěné podlaze věnována veškerá možná péče, nastane po dlouhodobém užívání čas, kdy je vhodné ji zrenovovat a obnovit její původní vzhled, zejména pokud je umístěna v hojně frekventované místnosti. Dřevěné podlahy se rychleji opotřebovávají v halách, tělocvičnách, tanečních sálech, kancelářích a obecně ve všech prostorách, kde je velký provoz nebo kde se nedbá na přezouvání do domácí obuvi. Pak kromě zašpinění podlahy hrozí i její namočení vodou nebo tajícím sněhem, doneseným na obuvi. Rizikem jsou i hrubé nečistoty a kamínky, uchycené v podrážkách, které mohou mechanicky poškodit povrch a způsobit na něm hluboké rýhy. Posypová sůl dokáže nejen poškrábat svrchní vrstvu dřevěné podlahy, ale může zapříčinit i chemické změny struktury jejího povrchu. Pokud dřevěnou podlahu silně zatěžujeme nebo zanedbáváme-li její údržbu, je třeba její renovaci provádět častěji. Často je také třeba zrenovovat dřevěnou podlahu, pokud kupujeme starší byt nebo dům. Pak je vhodné renovaci podlahy provést co nejdříve po převzetí bytu, tedy ještě před nastěhováním.

Kdy a jak často brousit dřevěnou podlahu?
Pokud je dřevěná podlaha zašlá či na ní jsou skvrny nebo škrábance, nadešel čas, kdy je vhodné ji zrenovovat. Broušení bývá při výraznějším poškození jediným způsobem, kterým lze dřevěné podlaze navrátit krásný vzhled a prodloužit tak její životnost. V závislosti na péči, která je dřevěné podlaze věnována, ale také na frekvenci využívání podlahy a úrovni jejího namáhání je k broušení dřevěné podlahy vhodné přistoupit zhruba v deseti až dvacetiletých intervalech. Výhodou dřevěných podlah je, že jejich broušení lze provádět opakovaně a tak dosáhnout toho, že dřevěná podlaha slouží dlouhou řadu desetiletí a stále je zachován její dokonalý vzhled.

Do jaké hloubky se brousí dřevěná podlaha?

Pokud se jedná o dřevěnou podlahu, kde je dřevo v celkově dobrém stavu, ale kvůli zašlému laku a drobným poškozením ztratilo svůj krásný vzhled, brousí se dřevěné podlahy zhruba do hloubky 1 mm. Při broušení tedy dochází pouze k odstranění svrchního laku a minimálnímu zbroušení vlastního dřeva. U více poškozených dřevěných podlah a parket je nutné provést broušení do větší hloubky. Broušení se pak provádí ve více fázích a obvykle maximálně do 3 mm.

Vaši dřevěnou podlahu zrenovujeme profesionálně a kvalitně

Dřevo je relativně snadno renovovatelný materiál. Opotřebený povrch dřevěné podlahy je možné obrousit a znovu nalakovat nebo napustit voskovým olejem. Renovace povrchu dřevěné podlahy je ovšem odborná práce, která vyžaduje profesionální vybavení a přesnost, aby se minimalizoval vznik nerovností povrchu. Při broušení také dochází k zvýšené prašnosti prostředí. Před provedením konečné povrchové úpravy je třeba v této fázi prací nechráněné dřevo podlahy důkladně očistit. Proto je vhodné svěřit tuto činnost profesionálům.

Jak při broušení dřevěných podlah postupujeme?

Broušení provádíme profesionálně a celé dřevěné podlaze dokážeme vrátit krásný vzhled, ať se jedná o podlahu prkennou, bambusovou nebo o dřevěné parkety. Při broušení používáme jen ty nejšetrnější metody a postupy. Před zahájením broušení zhodnotíme stav podlahy a rozhodneme, zda je broušení v konkrétním případě vhodnou metodou. Naši podlaháři mají s renovací dřevěných podlah bohaté a dlouholeté zkušenosti. Jsou to na slovo vzatí profesionálové, kteří zvládnou vaši podlahu dokonale obrousit a nádherně zrestaurovat. Po zhodnocení stavu podlahy stanoví nejvhodnější a nejúčinnější pracovní postup. Pro dosažení dokonalého výsledku používáme pouze značkové profesionální stroje a nástroje a materiály nejvyšší kvality. Po obroušení podlahy ošetříme její povrch lakem, případně olejovým voskem.

Jaké dřevěné podlahy lze renovovat broušením?

Brousit lze podlahu z libovolného dřeva, ale musí být splněno několik podmínek. Podlaha by neměla být zvlněná, odchylky ve výšce jejího povrchu nesmí být větší než 2 mm. Podlaha musí být po celé ploše dobře položená a dobře držet na na podkladu. Nesmí se tudíž na žádném místě prohýbat nebo zvedat a neměla by ani vrzat. Spáry mezi jednotlivými komponenty by měly být maximálně 2 mm. V podlaze by také neměly být poškozené části ani výrazně hluboké škrábance, díry a jiná hloubková poškození. Pokud se některá nebo i několik z těchto závad na vaší podlaze vyskytuje, je třeba před zahájením renovace dobře posoudit její celkový stav. Teprve pak jsme schopni zákazníkům navrhnout ideální postup renovace.

Dbáme na kvalitu a spokojenost zákazníka

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě a proto vždy vyvíjíme maximální úsilí k dosažení perfektního výsledku, který lahodí oku a zároveň zaručuje maximální funkčnost a dlouhou životnost dřevěné podlahy. Ke všem fázím prací přistupujeme s maximální zodpovědností a pro naše zákazníky realizujeme jak dílčí úkony, tak i zcela kompletní služby. Problémem pro nás nejsou ani rozsáhlé zakázky na renovace podlah v celém interiéru.

ZMĚNA JE ŽIVOT, NEBOJTE SE STĚHOVÁNÍ V PRAZE

levné stěhování Praha

Stěhování přináší v našem životě hodně změn. V současné době je stěhování zcela běžnou záležitostí, protože se nemusíme stěhovat jen za účelem výměny menšího bytu za větší, ale měníme bydliště z důvodu změny zaměstnání nebo z rodinných důvodů. Celá akce si ale ve všech případech vyžaduje především dobrou organizaci.

Co bychom měli udělat nejdříve

Změna bydliště vyžaduje také formality v podobě odhlášení a přihlášení dětí do školy a školky, dále pak přepis energií a podobně. Důležitá je ale především organizace stěhování. Vyhneme se tak případným nepříjemnostem, stresu a vše zvládneme hravě. Nejdříve se musíme rozhodnout, zda si poradíme sami nebo si raději na vše objednáme stěhovací firmu. Obě varianty mají svá pro a proti, ale jednomu může vyhovovat to a jinému zase tohle.

Stěhuji, stěhuješ, stěhujeme

Máme dost síly a přátel, můžeme se do celé akce pustit sami. Je třeba ale obstarat spoustu věcí, bez kterých bychom se jen těžko obešli. Je to především dostatečně velký vůz. Pokud ho nemáme a není nikdo, kdo by nám ho půjčil, můžeme se spolehnout na autopůjčovnu. V jejich portfoliu jistě najdeme takový vůz, jaký nám bude po všech stránkách vyhovovat. Je třeba se ale připravit na to, že nás stěhování svépomocí bude stát trochu fyzických sil a námahy. Také si musíme obstarat dost obalového materiálu. Jako nejvhodnější a stále nejoblíbenější se nabízí banánové bedny.

Profesionální stěhovací agentury

Současný trh dnes nabízí i služby v této oblasti. Jde o služby, které všichni jistě uvítají, protože to znamená pro nás stěhování prakticky bez námahy. Tyto firmy navíc disponují dostatečně velkými vozy, které jsou k této práci potřeba, mají také profesionální pracovní tým, který ví, jak svou práci dělat zodpovědně. Jestliže jsme již oslovili takovou firmu, nejdříve nám může technik firmy zhodnotit celou situaci. Máme na mysli velikost domu či bytu, určení, kolik pracovníků bude k takové akci zapotřebí a rovněž nám sdělí předběžnou kalkulaci stěhování. Pokud se stěhování dobře naplánuje, celá akce trvá zpravidla jeden den. Večer pak klidně můžeme posedět u televize a pít čas již v novém bytě.

Na co bychom určitě neměli zapomenout

Jestliže známe termín stěhování, je třeba si stěhovací firmu objednat s předstihem. Není dobré nechat vše na poslední chvíli,protože v případě, že se rozhodneme pro služby stěhovací firmy pár dnů před samotným stěhováním, nemusí být volný termín na stěhování tak zůstane na nás.

Stěhování představuje tak trochu generální úklid

Jestliže již začínáme balit, můžeme najít na dně skříně nebo ve sklepě dávno zapomenuté věci. Pokud je nepotřebujeme, není třeba je balit a přenášet jinam. Na novém místě by tak zabíraly místo těm novým. Stěhování může být také provedeno na klíč. V podstatě je to stejné jako u stavby na klíč. Obě strany si dohodnou podmínky, předají si klíče a vše ostatní již můžeme nechat na pracovnících firmy.

Stěhování do nového bytu

stěhování Brno

Stěhování je mnohdy spojováno s živelnými pohromami, ale také s nabídkou lepší práce v jiném městě. Všichni jsme si jistě takové stěhování zažili na vlastní kůži. Změnili jsme svůj byt nebo dům, přestěhovali se do jiného města nebo dokonce do jiné země. Ať už je stěhování kamkoliv a z jakéhokoliv důvodu, vždy to vyžaduje spoustu energie, času a trpělivosti.

Stěhování svépomocí nebo s profesionály

První způsob je udělat si vše sami za pomocí přátel a známých, zabalit věci, najít vhodnou přepravu, naložit vše a potom zase vše vyložit a umístit nábytek na nové místo a tak podobně. Musíme si uvědomit, že stěhování svépomocí nás bude stát celkem hodně fyzické námahy a není dobré to podceňovat. Pokud nemáme velký vůz, můžeme si jej zapůjčit v autopůjčovně, kde nám jistě poradí, jak velký vůz budeme potřebovat. Určitě bychom si ale vše měli dopředu dobře naplánovat, abychom se nestěhovali celý víkend. Pozitivní na tomto způsobu stěhování je, že nás to možná bude stát jen basu piv nebo pozvání na skvělou večeři. Co se týká oslovení stěhovací firmy, tak tady máme nejen ušetřenou práci a prakticky fyzickou námahu, ale můžeme si objednat i službu, která zahrnuje stěhování od A – Z a my můžeme v klidu pracovat přesčas.

Stěhovací firmy mají nejen zkušenosti v této oblasti, ale pomohou nám rovněž s demontáží a následnou opětovnou montáží nábytku, jelikož se například nevejde do vchodových dveří nebo do auta, vše odvezou na určené místo, zařídí, aby nábytek a veškerý náš majetek byl bezpečně upevněn a přepraven a mnohé jiné služby. Určitě bychom ale měli oslovit stěhovací firmu s dostatečným předstihem, protože v daný termín by nemusela mít firma volno, pokud budeme chtít využít jejich služby dva dny před stěhováním.

Spolehlivost firmy

Pokud se stále rozhodujeme vyhledat služby profesionálních stěhovacích firem, zkusme pečlivě prostudovat trh a vybrat si stěhovací společnost, která splňuje všechny naše požadavky. Pečlivě analyzujme pracovní zkušenosti firmy, zeptejme se přátel a známých, kteří se nedávno přestěhovali, přečtěme si recenze o společnosti.

Pojištění

Zlí jazykové tvrdí, že stěhováci nejsou spolehliví, nábytek je odřený nebo dokonce poškozený. Samozřejmě, že i takové situace mohou nastat, ale proti takovým situacím jsou tyto firmy náležitě pojištěny. Ovšem ale i na nás je, abychom pracovníky firmy hned na začátku upozornili na to, že máme velmi cennou sbírku obrazů právě v tomhle zavazadle a tak by měli stěhováci k tomu také přistupovat.

Stěhování je v podstatě generální úklid

Stěhování začínáme podstatnou záležitostí a to je balení. Tím můžeme začít už v případě, že víme přesné datum stěhování. Postupně si tak můžeme zabalit vše, co vlastně nyní nepotřebujeme, jako jsou sezónní věci. Mnohdy objevíme dávno zapomenuté věci nebo staré a nepotřebné harampání ve sklepě, které samozřejmě balit nebudeme a máme tak prostor pro dokonalý generální úklid.

Balící materiál si můžeme obstarat například v jakémkoliv supermarketu, protože stále populární a velmi oblíbené jsou kartonové krabice a krabice od banánů. Jako radu můžeme uvést to, že si všechny zabalené krabice dobře popišme, abychom v novém bytě zbytečně nehledali něco, co nutně potřebujeme.

Finská sauna jako dokonalé místo pro relaxaci

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA SAUNAPROJECT.CZ

Potřebujete trochu uvolnění a odpočinku? Chcete upevnit své zdraví a posílit imunitu? Máte obavu z chřipky a nachlazení? Finská sauna je dokonalým zpestřením našeho pracovního dne, ale také spolehlivým místem pro očistu těla i duše.

Trochu historie

Finskou saunu zná asi každý a v této severské zemi ji najdeme skoro v každém domě. Po dlouhá staletí znají nejen obyvatelé Finska tajemství správné regenerace našeho těla i mysli. Dokonce i ve starém Římě věděli, že sauna, nebo – li lázně, byly místem pro očistu těla, ale bylo to místo i pro politiku, obchody a válečné strategie.
Finská sauna se stala doslova tradicí a pokud jsme pozvání k takovému odpočinku, je to pro dotyčného čest. Proto bychom se neměli bránit návštěvám sauny a to také zejména ze zdravotních důvodů.

Blahodárné účinky sauny

Pokud bychom měli vyzdvihnout pozitiva sauny, patří mezi ně zejména posílení imunity a obranyschopnosti našeho těla. V zimním období tělo tak lépe odolává virovým onemocněním. Sauna je ale také vhodná pro jedince trpící alergiemi a revmatismem, má dobrý vliv na kardiovaskulární a cévní systém, dobře prokrvuje mozek a vzhledem k vysokým teplotám v sauně se tělo také dokonale potí, což znamená, že vyplavuje škodlivé látky z těla. Pokožka je pak hladší a můžeme také pozorovat menší úbytek váhy. Pokud máme za sebou náročný pracovní týden, je sauna vhodným místem pro odpočinek a relaxaci, dokonale se uvolníme a to nejen fyzicky, ale také psychicky. Na co bychom ovšem neměli zapomínat je fakt, že po skončení saunování je potřeba doplnit tekutiny,vhodné jsou čaje, minerální vody či iontové nápoje.

Jak si pořídit saunu ve svém domě nebo bytě

Ti, co navštěvují saunu pravidelně, by rádi měli domácí wellness ve svém domě nebo bytě a to i v případě, že není dostatečně veliký. Jak tuto situaci zdárně vyřešit? Jednoduše. Stačí navštívit profesionální odbornou firmu, která se realizací sauny zabývá a máme vyhráno. Musíme mít ovšem alespoň malou představu o tom, jakou saunu bychom vlastně chtěli a kde ji chceme umístit.

Sauna na míru

Máme v podstatě tři možnosti. první z nich je sauna zhotovená na míru. Je to v podstatě stejné jako u stavby na klíč, kdy si dohodneme podmínky, finance, projekt a realizaci a vše ostatní necháme na pracovnících firmy. Tady lze postavit saunu v jakémkoliv místě v domě nebo bytě tak, aby bylo vše v souladu s technickými a bezpečnostními normami. Sauna na míru může být postavena například ve sklepních prostorách,kde využijeme každý centimetr místa a můžeme mít také saunu v atypickém tvaru. Popřípadě, že tak trochu tápeme nad tím, jaké dveře zvolit nebo jak vyřešit prostor pro sprchu či bazén, můžeme o radu požádat právě pracovníky těchto firem.

Saunové moduly

Další variantou jsou hotové saunové moduly, které jsou vhodné zejména do malých bytů. Mají různý tvar i rozměr, jsou vyrobeny z kvalitního dřeva a vzhledem k tomu, že se vejdou i na balkon, jsou oblíbené i pro jednotlivce.

Sauna jako zahradní domeček

Máme – li u domu velkou zahradu, můžeme saunu postavit jako samostatný objekt na našem pozemku. Zde je třeba počítat s tím, že je nutné mít v blízkosti vodní zdroj, nejlépe přírodní, jako je potok nebo malý bazén.

Saunové moduly

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA SAUNAPROJECT.CZ

Sauna představuje dokonalý odpočinek pro všechny, kdo si chtějí trochu odpočinout a zároveň si upevnit své zdraví. Můžeme saunu navštívit v jakémkoliv wellness centru, ale v poslední době se setkáváme se saunou doma. Lidé si ji nechávají zhotovit například ve sklepních prostorách, kde dochází i k realizaci sauny na míru a je využito každého centimetru místa. Můžeme mít ale saunu také v podobě saunových modelů, což jsou vlastně hotové moduly v různých tvarech a velikostech.

Velikost sauny

Zpravidla zařízení sauny nevyžaduje prostory příliš velké velikosti. Pokud je sauna určena pro 3-4 osoby, může zaujmout plochu 3,3 m2. Při výstavbě sauny v domě je velmi důležité dodržovat výškové parametry 210 cm, aby bylo možné postavit standardní 190 cm dveře a délku stěny naproti vchodu do 200 cm, čímž se vytvoří nezbytná cirkulace proudění vzduchu v parní místnosti a vytvoří se optimální teplota a vlhkost na horní lavici.

Princip finské sauny

Při použití sauny je nutné v ní dodržovat optimální poměr teploty a vlhkosti. Teplota se pohybuje od 80 – 110 stupňů Celsia. Poté se tělo musí dobře zchladit, je tedy vhodný malý bazén nebo sprcha. V dnešní době si můžeme také opatřit saunu s hydromasážní sprchou jako komplet. Máme tak vlastně dva v jednom. určitě bychom si ale saunový model a saunu vůbec měli nechat odborně nainstalovat. Předejdeme tak nechtěným nepříjemnostem, únikům tepla nebo zdravotním komplikacím.

Blahodárná sauna

Sauna má také velmi pozitivní účinky na naše tělo a nejen to. Je velmi blahodárná také na naši psychickou stránku a mysl. Je to místo, kde si každý odpočine, načerpá sílu na další pracovní dny a dokonale zrelaxuje své tělo. V sauně se díky vysokým teplotám tělo potí a odstraní se tak škodlivé látky, pokožka je hladká a vláčná, dokonce při pravidelných návštěvách sauny je možný také malý úbytek na váze. Díky sauně ale také zvyšujeme obranyschopnost našeho těla a posilujeme svou imunitu, je vhodná rovněž jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů, je vhodná pro revmatiky, jedince trpící alergiemi, rozšiřuje cévy a mnoho jiných zdravotních výhod.

Materiál

Dřevo je považováno za jeden z nejlepších materiálů pro realizaci sauny, protože v tomto případě je izolace schopna volně propouštět páru z parní místnosti, přičemž zůstane sama o sobě suchá. Dřevo je také dokonalý, obnovitelný, přírodní materiál, který také nádherně voní, má originální strukturu a vyznačuje se svou pevností.

Osika, nebo – li aspen – vyznačuje se zvýšenou odolností vůči vlhkosti a léčivými vlastnostmi

Kanadský cedr – má příjemnou jemnou vůni

Abashi – africká vrba je strom, který se nerozkládá a příliš se neohřívá, velmi vhodný materiál pro realizaci sauny.

Dalšími dřevinami, které se hodí pro stavbu sauny jsou olše, lípa. Vynikající je rovněž borovice, ze které ale musí být odstraněna pryskyřice, která se objevuje během procesu zahřívání.

Spolehlivá ochrana vody v zahradním bazénu

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

Vzhledem k tomu, že zahradní bazény jsou dnes velmi oblíbenou součástí našeho domu, jistě nám přijdou vhod určité rady nebo typy, jak bazén chránit nejen před nečistotami. Není totiž nic horšího, než každodenní čištění bazénové vody, kde se nám během noci nashromáždí ve vodě různé druhy nečistot. Tyto plachty ale také slouží k ohřevu vody a to přirozenou cestou. jsou to tzv.solární plachty, jejíž bubliny velmi dobře udržují plachtu na hladině a poskytují vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Jaké výhody mají bazénové plachty

Pokud hledáme levný a spolehlivý způsob, jak ochránit náš bazén před nečistotami, můžeme si pořídit právě takovouto plachtu, která je vyrobena z velice pevného materiálu,odolnému proti vodě a nepříznivým podmínkám. Výhodou je také v tomhle směru její nízká pořizovací cena, která je velice příznivá pro každého investora, který porovnává všechny možnosti zakrytování bazénu. Jak už bylo zmíněno, plachty dokonale chrání vodu před nežádoucími nečistotami z okolí, mohou nám ale rovněž vodu v bazénu ohřát i o několik stupňů a dokonale zabraňují odpařování vody, čímž šetří použití bazénové chemie.

Odpařování vody a bazénová plachta. Jak to jde dohromady?

Z fyziky na střední škole víme, že odpařování je neuvěřitelně energeticky náročný proces. Na každý kilogram odpařené vody se spotřebuje zhruba 2257 kJ. To znamená, že zamezením odpařování vody zabraňujeme ochlazování vody v bazénu. Jestliže tedy máme takovou plachtu pomocí níž zabraňujeme odpařování, výrazně snižujeme množství kondenzátu na povrchu. To platí zejména v případě, že jde o vnitřní bazén.

Další komponenty k bazénovým plachtám

Pokud uvažujeme o krycí bazénové plachtě z jakéhokoliv důvodu, můžeme si k ní také pořídit nejrůznější komponenty, které mohou být součástí balení. Jde například o kotvící kolíky pro pevné uchycení plachty, napínací gumy, které jsou jistě potřeba, dále pak potřebujeme určitě různá odtoková sítka a podobně. Můžeme si ale také pořídit speciální navijáky na plachty, což nám umožňuje snadnější obsluhu. Pro navíjení a odvíjení takové plachty se používají speciálně navržená navíjecí zařízení, která mohou být na ruční pohon, ale také na elektřinu. Jsou ale podstatně dražší. Manipulace s bazénovými plachtami je tak v podstatě velmi jednoduchou záležitostí a co se týká údržby, tak zde můžeme konstatovat, že tyto plachty jsou prakticky bezúdržbové. Pokud ovšem se vyskytne nějaký problém a budeme mít pocit, že plachta je znečištěna, postačí, když ji opláchneme pod proudem tekoucí vody například ze zahradní hadice.

Spolehlivá firma

Bazénové plachty ovšem nejsou jen obyčejné fólie. Představují dokonalou ochranu, kvalitní zpracování a materiál. K tomu všemu je zapotřebí také odborná firma, která má ve svém portfoliu právě nabídku těchto služeb. Trh práce a služeb nabízí široký výběr, takže si v tomto směru vybere jistě každý. Firmy také nabízejí různé provedení těchto plachet, které může být dokonce zimní. Jde o speciálně navržené plachty, které jsou vyztuženy ocelovými lanky pro lepší stabilitu, jsou vyrobeny z kvalitního a pevného materiálu, jež spolehlivě odolává mrazu a sněhu. problém není ani v atypickém tvaru bazénu.

Rozšíření našeho podnikatelského záměru v podobě montovaných hal

montované haly MOBIDOCK.CZ

Jestliže podnikáme například ve výrobní oblasti nebo jsme soukromý zemědělec, jistě v dalších letech uvažujeme o rozšíření výroby a tak potřebujeme nutně skladové prostory. Problém nastává v tom, že takový prostor nemáme. Situaci nám ale může vyřešit montovaná hala, která splňuje všechny předpoklady pro využití.

Co nám haly nabízejí

Především všestranné využití. Montované haly jsou totiž svou variabilitou a dalšími výhodami vyhledávány nejen pro skladové prostory, ale mají i mnoho dalších výhod. Pokud potřebujeme halu v daleko větší velikosti než bylo původně plánováno, není v tom žádný problém. Hala se dá i po své realizaci rozšířit nebo naopak zmenšit přesně podle požadavků zákazníka. Konstrukce hal je samozřejmě dobře a pevně ukotvena, takže se nemusíme obávat silného větru, který by nám mohl halu zbourat.

Výhody montovaných hal

Mezi výhody hal se mimo již výše zmíněných jakýchkoliv rozměrů může počítat velmi solidní pořizovací cena, ale především rychlost realizace. Halu tak je možné využít již na několik týdnů a není třeba čekat někdy i rok na zděnou stavbu. Také v případě, že potřebujeme již postavenou halu na nějakou dobu přemístit jinam, není v tom žádný problém. Jak rychlá je montáž haly, stejně rychlá je také její demontáž. navíc můžeme říci, že taková hala nepotřebuje pevný betonový základ. Postačí jí jen rovný podklad.

K čemu všemu lze montované haly využít

Nejen jako skladové a výrobní prostory mohou tyto haly sloužit, ale spolehnout se na ně také můžeme i v případě, že potřebujeme hangáry pro letadla, garáže pro těžkou zemědělskou techniku nebo také pro jiná vozidla, máme – li například autodopravu. Velmi často se s takovým typem hal můžeme setkat v zemědělství, kdy lze haly využít k ustájení hospodářských zvířat, k uskladnění jejich krmiva a podobně. Využít je ale můžeme k zastřešení různých sportovišť, tenisových kurtů, bazénů, ale i jízdáren nebo je možné se s nimi setkat na veletrzích a výstavách, jarmarcích a podobně.

Údržba hal a jejich doplňky

Jako určitou výhodu můžeme také počítat i to, že montované haly jsou prakticky téměř bezúdržbové. nemusíme tedy každý den nebo každý týden halu čistit, oprašovat a provádět jiné pracovní úklidové úkony. Záruka se odhaduje až 40 let pro konstrukci a na 20 let na opláštění. Opláštění hal je vyrobeno z vysoce pevnostní plachty, která je izotermická a má velmi dobré vlastnosti co se týká odolnosti vůči počasí. Haly jsou vlastně využívány celoročně, takže obava z toho, že by nemohly být smontovány v zimním období je mylná. Tyto haly jsou odolné vůči mrazu, sněhu i dešti. Jako vhodnou připomínkou v tomto případě je, že v případě, že máme obavy i z ostrých slunečních paprsků,jsou zbytečné. Plachty nepropouští slunce a tak je dobře chráněn nejen náš majetek, ale i my. Haly navíc mohou být na přání klienta v různém barevném provedení a dokonce ji lze potisknout například nápisem naší firmy, což slouží k dobré reklamě. Pamatováno je rovněž na rozvod elektřiny, osvětlení, vodoinstalaci a topení. Dokonce ani okna či velká vrata nejsou překážkou. Vrata můžeme mít klasická dvoukřídlá, ale lze zhotovit sekční, rolovací, posuvná aj.

Moderní užitkové dodávky

půjčovna dodávek Otrokovice

Jestliže se chystáme přestěhovat a máme to v plánu co nejdříve, musíme si zajistit také dostatečně velký vůz. Pokud jej nemá nikdo z našich známých, jako dobré řešení se nabízí spolehlivá autopůjčovna. Zde nám pracovníci půjčovny pomohou vybrat ten nejvhodnější vůz. Ovšem nejen ke stěhování je zapotřebí užitková dodávka. Jejich služby můžeme využít v případě převozu stavebního materiálu, nábytku a k jiným účelům.

Co od takových služeb můžeme očekávat

Jestliže uvažujeme o zapůjčení dodávky pro jakékoliv účely, máme tak problém s odvozem vyřešený. Ušetříme si spoustu času, ale i nervů,protože pokud vlastníme dodávku a ona nám vypoví službu, vždy je to v ten nejnevhodnější okamžik. Proto je zapůjčení takového vozidla řešením číslo jedna. Stěhování nebo převoz materiálu na stavbu vyžaduje jistě dostatečně velký zavazadlový prostor a tak je také vhodné si vybrat takový vůz, který nám bude po všech stránkách vyhovovat. Dodávky mohou být skříňové, plachtové, ale i chladící pro převoz zboží rychle podléhající zkáze.

Na trhu dnes najdeme mnoho dodávek, které se liší nejen značkou výrobce, ale také velikostí, rozměry, vybavením a především moderním designem. Mnohé z nich mohou mít zabudovanou také GPS navigaci, takže v případě, že potřebujeme dovést materiál na neznámé místo, díky navigaci se jistě neztratíme.

Dlouhodobý a krátkodobý pronájem

Takový pronájem vozu můžeme ovšem využít nejen na jeden den nebo na víkend, ale existuje také pronájem dlouhodobý, který v mnohém směru využívají zejména začínající podnikatelé a živnostníci, kteří ještě nedisponují vlastním vozem. Dlouhodobý pronájem je vhodný zejména proto, že dodávka představuje poměrně velkou finanční investici a to někdy i přes půl milionu. Není tedy třeba si hned brát úvěr v bance, ale můžeme takovou situaci vyřešit právě dlouhodobým pronájmem, který může být sjednán až na dobu 60 měsíců. Je také znám pod názvem operativní leasing, kdy měsíčně platíme stanovenou částku. Auto patří ale stále půjčovně.

Co to je tedy operativní leasing

Finanční trh je zastoupen různými typy a formami produktů, jejichž klasifikace je systematizována na základě specifických rysů. Operativní leasing je finanční nástroj, ve kterém nájemce dočasně vlastní majetek po stanovenou dobu a za určitých podmínek. Tento typ je preferován za následujících okolností:

 • krátkodobé provozní období
 • vysoká pravděpodobnost morálního stárnutí objektu
 • specializovaná údržba
 • Vzhledem k tomu, že doba trvání smlouvy o zrušení je kratší než standardní doba životnosti nemovitosti, kde platby nepokrývají celé náklady, má pronajímatel plné právo převést položku pro opakované použití nájemného.

  Co vše potřebujeme k zapůjčení dodávky

  V případě, že máme zájem o pronájem vozu, musíme splňovat několik kritérií. Především musíme mít platné doklady, tedy občanský průkaz a samozřejmě řidičský průkaz. Věk řidiče by také měl být nad 23 let, některé půjčovny to vyžadují stejně jako praxi v řízení motorového vozidla alespoň dva roky. Je také potřebná vratná kauce.

  Dodávky pro každou příležitost

  Stěhování není dnes ničím neobvyklým a převoz stavebního materiálu na chalupu, protože jsme se rozhodli pro rekonstrukci jistě také ne. problém ovšem může nastat v případě, že se nám náhle porouchá auto nebo dostatečně velký vůz nemáme vůbec. Co v takovém případě dělat? Jednoduchým a spolehlivým řešením jistě je pronájem dodávky.

  Spolehlivé autopůjčovny

  Trh služeb dnes nabízí nepřeberné množství služeb jakéhokoliv rázu. Služby autopůjčoven nejsou výjimkou. Nabízejí prověřené vozy nejrůznějších typů a velikostí, takže si jistě vybere každý. Pokud si nejsme jisti při výběru, můžeme se určitě poradit s odborníky půjčoven, kteří nám ochotně poradí.

  Základní otázkou pro všechny zájemce je, zda – li se nám takový pronájem dodávky vůbec vyplatí. Určitě existuje několik faktorů, které připisují autopůjčovnám plusové body.
  V případě stěhování bychom tyto služby mohli porovnat se stěhovací firmou. Zde musíme zajistit termín, mnohdy to trvá delší dobu než jen pár hodin, počet zaměstnanců, kteří jsou pro tyto účely potřeba, organizace, finance a mnoho jiných bodů pro stěhování. Dodávku si můžeme pronajmout na jak dlouho chceme a nejsme vlastně na nikom závislí. Jestliže si na celou akci jednoduše troufneme, můžeme se spolehnout sami na sebe a naše organizační schopnosti a v tom případě je nejlepším řešením si dodávku zapůjčit. Není také potřeba počítat ujeté kilometry, pronájem je za počet dnů a je zde možnost nejen krátkodobého pronájmu ale i dlouhodobého pronájmu.

  Krátkodobý pronájem nebo dlouhodobý pronájem

  Jestliže již víme dopředu, že nám vůz bude stačit na víkend nebo maximálně na týden, je pro nás jistě dlouhodobý pronájem hloupost. Můžeme dodávku potřebovat třeba na víkend pro případ stěhování nebo jiné činnosti, která nám více času nezabere. U dlouhodobého pronájmu je ale trochu jinak. Je možný ho sjednat až na 60 měsíců a jde o tzv. operativní leasing. Platíme měsíčně nájem a po uplynutí nájemní doby můžeme vůz vyměnit a podepsat novou smlouvu.

  Upevnění nákladu je také důležité

  Bezpečný převoz naloženého nákladu představuje především jeho správné a dobré upevnění. Mnozí z nás ani netuší, že zhruba 25 % všech dopravních nehod je způsobeno právě špatným a nedostatečným upevněním přepravovaného nákladu. Pokud chceme tedy náklad dobře upevnit, poslouží nám k tomu pevné popruhy, které je třeba tako spolehlivě upevnit. Také jeho systematické rozložení v zavazadlovém prostoru je důležité, neboť se může stát, že by se náklad mohl převážit na jednu stranu a auto by se pak mohlo během jízdy převrátit. jestliže náklad dobře upevníme, máme tak jistotu, že jej dovezeme na místo určení.

  Porovnání dodávky a přívěsného vozíku

  Přívěsný vozík se sice také dá využít k přepravě nějakého nákladu, ale pokud bychom měli porovnat vozík s dodávkou, musíme konstatovat, že dodávka má několik plusových bodů navíc. Jde především o velikost dodávky, kde můžeme přepravit i daleko větší náklad. Další výhodou je, že v případě, že se chystáme převést například sypký materiál na stavbu, máme dokonale vše pod střechou i v případě, že prší nebo dokonce sněží.

  Jak si zvolit ideální obývací stěnu? Rozmyslet si velikost nestačí…

  Když se řekne obývací pokoj, určitě – snad jen mimo malometrážních bytů – je zapotřebí také nějaká vkusná obývací stěna. Moderní kus nábytku, který je funkční (televize, video atd.), ale působí i nanejvýš estetickým dojmem, je pro větší bytové jednotky rozhodně žádoucím. Ale jak si vybrat tu pravou obývací stěnu?

  Obývací stěna je většinou rozložena na nejdelší stěně v pokoji

  Řešení, které zajistí vzdušnost prostoru všude kolem? Určitě existuje, stačí jen obývací stěnu umístit tam, kde jí bude opticky nejlépe – tedy na nejdelší stěně pokoje. Moderní trendy velí jasně, zastavět tímto nábytkem co nejméně plochy, takže pro knihovnu nebo skříň na oblečení volte raději jiný prostor. Výhodou je například to, že se nebudete pak cítit tolik stísněně, což určitě ocení i životní partner nebo děti.

  Stylů se nabízí poměrně dost, kromě klasiky třeba i rustikální, nebo jinak řečeno – venkovský. Staroanglický nebo staroruský styl mohou vypadat nanejvýš zajímavě, ale samozřejmě záleží na vkusu. Důkladnou pozornost byste měli věnovat i materiálu, který zvolíte – může být dýhovaný, lamino nebo dřevěný masiv.
  Dýha je tenkým pruhem dřeva, které drží tvar dlouhá léta a je vlastně modernější variantou masivu (vypadá totiž prakticky totožně, alespoň na první pohled). Lamino se snadno udržuje a je velmi odolné, laminování třísky papírem je osvědčený způsob výroby nábytku, který by hodí třeba i do kuchyně. Masív (např. masivní komody) pak má jisté nevýhody, které ale milovníky staré elegance asi nepřesvědčí. Především je to větší hmotnost, s čímž jde ruku v ruce horší manipulace. Rovněž také nejde o materiál právě z nejlevnějších, vyrobit nábytek z jednoho speciálního kusu dřeva prostě něco stojí…

  Ubytování v Plzni

  Plzeň je významné statutární město, nacházející se na západě České republiky. Má velmi zajímavou historii a mimoto také lokaci, neboť leží na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úslavy a Úhlavy, z nichž se potom stává Berounka. Takový výhled na tento soutok může být řádně inspirativní.

  Město Plzeň lze ale také především spojit s českým národním nápojem a to pivem, které zde má hluboké kořeny. Vlastně už na počátku 14. století se mluví o tom, že v Plzni stojí pivovar, z něhož potom vycházel v roce 1842 založený Plzeňský Prazdroj. Kromě Prazdroje má v Plzni domov také jedno z nejprodávanějších českých piv Gambrinus.

  Památek a ochutnávek spojených s pivem v Plzni najdete opravdu požehnaně, a protože nelze všechno okusit v jeden den, řešením je najít si v této metropoli ubytování. Sehnat ubytování v Plzni není nic složitého, na výběr máte mezi ubytovnami, hotely a penziony, ze kterých je potom různá dostupnost do pivovarů.

  Pivovar i pivní muzeum

  Blízko pivovaru Plzeňský Prazdroj najdete například penzion Žlutý dům, hotel Astory nebo čtyřhvězdičkový hotel anglo by Vienna House Pilsen. Z těchto zázemí potom můžete snadno vyrazit na prohlídku zmíněného pivovaru a dopřát si i ochutnávku piva na konci. Pod Plzeňský Prazdroj v současné době spadají piva jako je Pilsner Uwquell, Gambrinus, Primus a Master.

  Pokud byste toho potom o historii chtěli slyšet víc, zajděte do Pivovarského muzea, které se nachází o pár ulic dále. I v této instituci se nakonec dočkáte ochutnávky, přičemž pokud to potom nechcete mít daleko do postele, zkuste si sehnat ubytování v hotelu Pension City nebo hotelu Rango. A pokud by se vám zdálo, že spojení historie a piva už bylo dost, můžete se oddat čistě ochutnávkám v různých plzeňských pivnicích.

  Ubytování v Plzni se opravdu vyplatí rezervovat a vzhledem k pivním ochutnávkám nezapomeňte zkontrolovat, jestli dané ubytováno nabízí také kvalitní jídlo.

  Jak vybrat kulečníkový stůl

  kulecnikovy-stul

  Kulečníkový stůl není nejlevnější záležitostí pohybující se v řádech několika sto korun. Jde o dlouhodobou investici, od které očekáváte kvalitní zábavu s rodinou a přáteli. Právě z těchto důvodů je dobré se na nákup kulečníku připravit a vybrat si přesně takový, který splní veškerá vaše očekávání jak trávit volný čas. Ještě před samotným nákupem si řádně promyslete několik bodů.

  • Jak velkou mám místnost? Raději si vše změřte a počítejte i s místem pro pohodlné hraní.
  • Jaký rozměr má dveřní otvor? Bylo by smutné, kdyby nákup kulečníkového stolu ztroskotal na neprostupnosti dveřmi.
  • Kolik mohu investovat? Je dobré si stanovit svůj strop a pokusit se nalézt nejvhodnější stůl ve vámi určené cenové kategorii.

  Výběr kulečníkového stolu

  Pokud disponujete rozměrnou místností, máte celkem vyhráno. Prostor kolem stolu je tím nejdůležitějším kritériem při výběru stolu. Jen málo kdo by byl spokojen, kdyby ho při každém šťouchu obtěžovala zeď za jeho zády. Pakliže takovou místností nedisponujete, bylo by vhodné celý nákup přehonotit.

  Rozpočet a výběr barvy

  Kulečníkové stoly se na trhu nacházejí už od několika tisíc. Dají se však pořídit i za podstatně vyšší cenu. Vždy záleží na náročnosti klienta. Nyní se však bavíme o stolu pro domácí použití. Stejně tak si můžete zvolit barvu dřevěného povrchu i barevné provedení látky, která se nejčastěji zhotovuje v zelené, červené i modré.

  Údržba kulečníku

  Plátno je zatěžováno spadovým prachem i zbytky křídy s tága. Látku na stole občas vyčistěte jemným kartáčem a vysajte. Stejně tak nezapomínejte ani na koule, které je potřeba pravidelně leštit specialní emulzí. Zaprášené a neočištěné koule získávají úplně jiné vlastnosti, které negativně ovlivňují průběh celé hry. Především pak jde o chybný kontakt s další koulí, rovněž se i více opotřebávají.

  www.bydleniastyl.cz