Saunové moduly

OBRÁZKU: FINSKÁ SAUNA SAUNAPROJECT.CZ

Sauna představuje dokonalý odpočinek pro všechny, kdo si chtějí trochu odpočinout a zároveň si upevnit své zdraví. Můžeme saunu navštívit v jakémkoliv wellness centru, ale v poslední době se setkáváme se saunou doma. Lidé si ji nechávají zhotovit například ve sklepních prostorách, kde dochází i k realizaci sauny na míru a je využito každého centimetru místa. Můžeme mít ale saunu také v podobě saunových modelů, což jsou vlastně hotové moduly v různých tvarech a velikostech.

Velikost sauny

Zpravidla zařízení sauny nevyžaduje prostory příliš velké velikosti. Pokud je sauna určena pro 3-4 osoby, může zaujmout plochu 3,3 m2. Při výstavbě sauny v domě je velmi důležité dodržovat výškové parametry 210 cm, aby bylo možné postavit standardní 190 cm dveře a délku stěny naproti vchodu do 200 cm, čímž se vytvoří nezbytná cirkulace proudění vzduchu v parní místnosti a vytvoří se optimální teplota a vlhkost na horní lavici.

Princip finské sauny

Při použití sauny je nutné v ní dodržovat optimální poměr teploty a vlhkosti. Teplota se pohybuje od 80 – 110 stupňů Celsia. Poté se tělo musí dobře zchladit, je tedy vhodný malý bazén nebo sprcha. V dnešní době si můžeme také opatřit saunu s hydromasážní sprchou jako komplet. Máme tak vlastně dva v jednom. určitě bychom si ale saunový model a saunu vůbec měli nechat odborně nainstalovat. Předejdeme tak nechtěným nepříjemnostem, únikům tepla nebo zdravotním komplikacím.

Blahodárná sauna

Sauna má také velmi pozitivní účinky na naše tělo a nejen to. Je velmi blahodárná také na naši psychickou stránku a mysl. Je to místo, kde si každý odpočine, načerpá sílu na další pracovní dny a dokonale zrelaxuje své tělo. V sauně se díky vysokým teplotám tělo potí a odstraní se tak škodlivé látky, pokožka je hladká a vláčná, dokonce při pravidelných návštěvách sauny je možný také malý úbytek na váze. Díky sauně ale také zvyšujeme obranyschopnost našeho těla a posilujeme svou imunitu, je vhodná rovněž jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů, je vhodná pro revmatiky, jedince trpící alergiemi, rozšiřuje cévy a mnoho jiných zdravotních výhod.

Materiál

Dřevo je považováno za jeden z nejlepších materiálů pro realizaci sauny, protože v tomto případě je izolace schopna volně propouštět páru z parní místnosti, přičemž zůstane sama o sobě suchá. Dřevo je také dokonalý, obnovitelný, přírodní materiál, který také nádherně voní, má originální strukturu a vyznačuje se svou pevností.

Osika, nebo – li aspen – vyznačuje se zvýšenou odolností vůči vlhkosti a léčivými vlastnostmi

Kanadský cedr – má příjemnou jemnou vůni

Abashi – africká vrba je strom, který se nerozkládá a příliš se neohřívá, velmi vhodný materiál pro realizaci sauny.

Dalšími dřevinami, které se hodí pro stavbu sauny jsou olše, lípa. Vynikající je rovněž borovice, ze které ale musí být odstraněna pryskyřice, která se objevuje během procesu zahřívání.

Druhy pásových pil

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Pásové pily jsou moderními stroji, které nacházejí uplatnění nejen ve velkých průmyslových podnicích, ale i v mnoha soukromých a domácích dílnách, zkrátka všude tam, kde se pracuje s kovy, dřevem, plasty či dalšími podobně tvrdými materiály.

 


 

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Použití pásových pil

Použití pásových pil připadá v úvahu tehdy, potřebujeme-li na těchto materiálech udělat rovné, hladké a hlavně dokonale přesné řezy. Pásové pily již před lety nahradily zastaralejší stroje, které nebyly tak výkonné a hlavně nebyly schopny provádět řezy tak kvalitně, tudíž bylo zapotřebí řezy vždy ještě následně upravovat. Aby pásové pily fungovaly tak, jak mají, je nutné v nich mít kvalitní pilový pás.
Pilové pásy na kov, dřevo a další druhy materiálů jsou tím hlavním, co dělá pásovou pilu oním strojem, který lze použít k řezání. Vždy je zapotřebí, aby měl daný pilový pás vhodné rozměry, dostatečnou pružnost, kvalitní a dostatečně ostré ozubení.

 

Pásové pily pro drobné i náročné úkony

Existuje celá řada pásových pil. V současné době je vyrábí jen několik firem na světě, krom jiných Bomar, Starret či Pilous. Každý výrobce vyrábí pásové pily s jinými vlastnostmi, obecně se však pásové pily dají dělit na několik typů. Pro drobnější a méně časté práce jsou vhodné ruční pily, které jsou i cenově dostupnější. Pro velkovýrobu se pak hodí spíše poloautomatické či plně automatické pásové pily, které se snadněji ovládají a mají také vyšší výkon. Jejich cena se běžně pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Pásové pily lze objednávat online, a to přes internetový obchod pasove-pily.eu. Příslušné pilové pásy na kov a další materiály pak pořídíte v eshopu pilove-pasy.cz.

Plechová garáž – možnost, jak levně ochránit své motorové vozidlo

Plechová garáž – možnost, jak levně ochránit své motorové vozidlo

Aby vaše vozidlo vydrželo dlouho v dobrém stavu, je důležité jej chránit před povětrnostními vlivy. Právě k tomu slouží garáž. Ta vám vaše motorové vozidlo dokáže ochránit nejen před počasím, ale také i před potencionální krádeží. Pod slovem garáž si mnoho lidí představí zděnou budovu, která stojí buď zvlášť anebo je součástí vašeho obydlí. Jenomže výstavba takové garáže je složitá i finančně náročná. Chcete ušetřit? Kupte si plechovou garáž…
 


 

 

Výhody plechové garáže

Výhoda plechové garáže nespočívá pouze v její ceně, i když i ta je dozajista velmi důležitým faktorem. Plechové garáže mají i další zajímavé výhody. Plechová garáž má minimální nároky na úpravu podloží, protože potřebuje jen betonové patky o velikosti 30 x 30 cm. Plechová garáž je mobilní, a proto je možné ji podle potřeb přestěhovat. Garáž můžete osadit různými sekčními garážovými vraty a okny. K výstavbě garáže do 25 metrů čtverečních nepotřebujete ani žádné stavební povolení.
 

Jak může plechová garáž vypadat

Největší zájem je o plechové garáže o velikosti 3 x 5 metrů, která pohodlně poskytne útočiště běžnému osobnímu vozidlu, zároveň se se svými parametry vejde do limitu, kdy k její výstavbě nepotřebujete stavební povolení a je i nejlevnější. Na výběr však máte i z jiných plechových garáží. Plechová garáž může mít rovnou anebo sedlovou střechu, může mít i střechu s různým spádem (vpravo, vlevo, vpřed anebo vzad. Garáž může být určena pro jedno motorové vozidlo, ale také to může být dvojgaráž anebo dokonce o celé garážové komplexy.
 

Vyžití plechové garáže

Mohlo by se zdát, že garáž je prostě garáž, a tak je její užití zcela zřejmé. Plechovou garáž však můžete použít i ke skladovacím účelům. Pořídit si ji tak můžete i v případě, když chcete vyřešit problematiku uschování zahradního nářadí a strojů.