Druhy pásových pil

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Pásové pily jsou moderními stroji, které nacházejí uplatnění nejen ve velkých průmyslových podnicích, ale i v mnoha soukromých a domácích dílnách, zkrátka všude tam, kde se pracuje s kovy, dřevem, plasty či dalšími podobně tvrdými materiály.

 


 

PILOVÉ PÁSY NA KOV

Použití pásových pil

Použití pásových pil připadá v úvahu tehdy, potřebujeme-li na těchto materiálech udělat rovné, hladké a hlavně dokonale přesné řezy. Pásové pily již před lety nahradily zastaralejší stroje, které nebyly tak výkonné a hlavně nebyly schopny provádět řezy tak kvalitně, tudíž bylo zapotřebí řezy vždy ještě následně upravovat. Aby pásové pily fungovaly tak, jak mají, je nutné v nich mít kvalitní pilový pás.
Pilové pásy na kov, dřevo a další druhy materiálů jsou tím hlavním, co dělá pásovou pilu oním strojem, který lze použít k řezání. Vždy je zapotřebí, aby měl daný pilový pás vhodné rozměry, dostatečnou pružnost, kvalitní a dostatečně ostré ozubení.

 

Pásové pily pro drobné i náročné úkony

Existuje celá řada pásových pil. V současné době je vyrábí jen několik firem na světě, krom jiných Bomar, Starret či Pilous. Každý výrobce vyrábí pásové pily s jinými vlastnostmi, obecně se však pásové pily dají dělit na několik typů. Pro drobnější a méně časté práce jsou vhodné ruční pily, které jsou i cenově dostupnější. Pro velkovýrobu se pak hodí spíše poloautomatické či plně automatické pásové pily, které se snadněji ovládají a mají také vyšší výkon. Jejich cena se běžně pohybuje v řádech desítek tisíc korun. Pásové pily lze objednávat online, a to přes internetový obchod pasove-pily.eu. Příslušné pilové pásy na kov a další materiály pak pořídíte v eshopu pilove-pasy.cz.

Plechová garáž – možnost, jak levně ochránit své motorové vozidlo

Plechová garáž – možnost, jak levně ochránit své motorové vozidlo

Aby vaše vozidlo vydrželo dlouho v dobrém stavu, je důležité jej chránit před povětrnostními vlivy. Právě k tomu slouží garáž. Ta vám vaše motorové vozidlo dokáže ochránit nejen před počasím, ale také i před potencionální krádeží. Pod slovem garáž si mnoho lidí představí zděnou budovu, která stojí buď zvlášť anebo je součástí vašeho obydlí. Jenomže výstavba takové garáže je složitá i finančně náročná. Chcete ušetřit? Kupte si plechovou garáž…
 


 

 

Výhody plechové garáže

Výhoda plechové garáže nespočívá pouze v její ceně, i když i ta je dozajista velmi důležitým faktorem. Plechové garáže mají i další zajímavé výhody. Plechová garáž má minimální nároky na úpravu podloží, protože potřebuje jen betonové patky o velikosti 30 x 30 cm. Plechová garáž je mobilní, a proto je možné ji podle potřeb přestěhovat. Garáž můžete osadit různými sekčními garážovými vraty a okny. K výstavbě garáže do 25 metrů čtverečních nepotřebujete ani žádné stavební povolení.
 

Jak může plechová garáž vypadat

Největší zájem je o plechové garáže o velikosti 3 x 5 metrů, která pohodlně poskytne útočiště běžnému osobnímu vozidlu, zároveň se se svými parametry vejde do limitu, kdy k její výstavbě nepotřebujete stavební povolení a je i nejlevnější. Na výběr však máte i z jiných plechových garáží. Plechová garáž může mít rovnou anebo sedlovou střechu, může mít i střechu s různým spádem (vpravo, vlevo, vpřed anebo vzad. Garáž může být určena pro jedno motorové vozidlo, ale také to může být dvojgaráž anebo dokonce o celé garážové komplexy.
 

Vyžití plechové garáže

Mohlo by se zdát, že garáž je prostě garáž, a tak je její užití zcela zřejmé. Plechovou garáž však můžete použít i ke skladovacím účelům. Pořídit si ji tak můžete i v případě, když chcete vyřešit problematiku uschování zahradního nářadí a strojů.