Potřebujete rekonstruovat podlahy? V Plzni žádný problém!

Začínáte zjišťovat, že podlahy ve vašem rodinném domě nebo v bytě už mají pomalu nejlepší léta za sebou? Uvažujete už vážně o jejich výměně? Obecně je realizace nových podlah a rekonstrukce podlahových krytin v interiéru složitá činnost. Především na přípravu. Ta je nejhorší. Z daných místností se musí vše odstěhovat a nechat jen čistá podlaha. Jedinou starostí pak pro vás bude výběr nové podlahy.

Nechte vše ostatní na odbornících

Po vyklizení dané místnosti může být vaší jedinou starostí s celým procesem rekonstrukce už jen výběr nové podlahy. Vybrat podlahy Plzeň nemusí být vůbec složité, protože specializovaných prodejců různých druhů podlah je hned několik desítek. Stačí jen dobře promyslet, který druh bude nejlépe splňovat vaše představy o designu a kvalitě podlahy a kontaktovat zkušené podlaháře, kteří se postarají o samotnou pokládku.

realityplzen.net_01

Podlaháři vám mohou pomoci i s výběrem

Ideální volbou je vybrat takovou podlahářskou firmu, která se bude specializovat na pokládku všech druhů podlahových materiálů. Zkušení podlaháři Plzeň to dokáží a navíc jsou schopni vám poskytnout i nezávislé poradenství při výběru. Podlaháři jsou nezaujatí pracovníci, kteří mají s jednotlivými podlahovými materiály dlouholeté zkušenosti, znají jejich přednosti i zápory. Na základě vašich požadavků vám mohou poradit, jaký druh pro vás bude opravdu nejlepší a následně se postarají i o jeho pokládku. Jak by měla vypadat odborná pokládka jednotlivých druhů, můžete najít v tomto článku.

realityplzen.net_02

Kromě samotné pokládky i další služby

Specializovanou společnost na podlahářské práce Plzeň poznáte také podle nabídky dalších služeb, které s podlahami souvisí. V případě nerovností podlahy by měli nejprve podlahu vyrovnat. V případě poškození opravit. Velmi využívané je moderním stavebnictví i podlahové topení. I to by měli být zkušení podlaháři schopní zajistit a odborně realizovat.

realityplzen.net_03

Ideální obrazy do dětského pokoje? Poradíme!

bydleni-11

Také děti potřebují příjemné prostředí, a to obzvláště ve svém pokoji, kde tráví nejvíce času. Výběr doplňků však není úplně jednoduchá, neboť bydlení s dětmi provází jistá pravidla a zásady, kterých bychom se měli držet. A to se promítá i do volby obrazů. V prvé řadě bychom tedy neměli opomíjet veselé barvy. Zapomeňte na černobílé či šedé obrazy, ale sáhněte raději po pestrých motivech, protože ty budou ovlivňovat radost a dobrou náladu dětí každého věku. Většího efektu pak dosáhnete, pokud budou obrazy sladěné s celkovou výmalbou pokoje, který by měl být taktéž ve veselejších a přitom také teplých odstínech. V takovém případě totiž bydlení bude nejen krásnější, ale také zdraví prospěšnější.
 


 
Co se týče námětů, tak mezi nejoblíbenější patří především různé pohádkové postavičky, které jsou vhodné obzvláště tehdy, pokud děti danou pohádku či kreslený seriál znají. Také je pak možné použít zvířátka či květiny ve zpracování pro děti. Vyhýbat bychom se přitom měli depresivním motivům a také těm, které mohou být pro děti těžko pochopitelné. Abstrakce, ač sebehezčí, tedy do dětského pokoje příliš ideální nejsou.
 
Obrazy bychom měli umisťovat do takové výšky, aby je malé děti nemohly shodit a nemohly si nijak ublížit. Rámečky je možné používat jakékoliv, ovšem ty barevné budou určitě vhodnější.
 
Počet obrazů je obtížné obecně stanovit, odvíjí se od velikosti pokoje a také od volných ploch, na které mohou být obrazy umístěny. Platí však, že není dobré, když je dekorací zbytečně mnoho, protože výsledek může působit přeplácaně a nehezky.
 
Při výběru je tedy hlavně důležité, abychom rozhodovali s citem a snažili se alespoň trochu vžít do dítěte, abychom mohli co nejlépe odhadnout, co se mu bude líbit. Poněvadž vybíráme přece pro něj, aby i jeho bydlení bavilo. Pak totiž může být spokojena i celá rodina.
 
Pokud si stále nevíte rady, poradí Vám kuchyňské studio Praha – Alnus.cz.

Nejnovější trendy v obývacím pokoji

bn-13059

Plánujete změnu svého obývacího pokoje? Současné trendy napovídají, že moderní interiéry by měly být prostorné, vzdušné a s čistými liniemi. Důraz je přitom kladen na užitkovou stránku a nepřeplácanost. Do tohoto trendu se ideálně hodí elegantní minimalismus, který však může být také doplněn nábytkem inspirovaným sedmdesátými léty minulého století.
 


 

Jaký styl nábytku je v současné době in?

V současnosti jsou hitem tzv. modulární jednotky, které můžete podle vlastní chuti vzájemně různě kombinovat. Na výběr obvykle máte z vícera různých modelů, z nichž si můžete vybrat pouze některé, a podle vlastních potřeb a představ sestavit svou vlastní obývací stěnu. Takovéto obývací stěny pak mají nádech jisté jedinečnosti a originality.
 

Jaké barevné trendy vévodí modernímu interiéru?

Dnešní moderní design si libuje převážně v šedém nábytku. Šedá barva se v různých odstínech objevuje i na pohovkách. Šedé sedací soupravy jsou skvělé pro každý moderní interiér, protože jsou praktické, minimalistické a navozují v místnosti pocit tepla domova a pohodlí. Kromě šedé je momentálně velice módní i bílá a čokoládová barva, jež ve vzájemné kombinaci dávají místnosti teplý nádech a atmosféru. Pokud do této směsi přimícháte i odstín hořčicové anebo fuchsiové, tak i odvahy a živosti.
 

Na co dbát při výběru nábytku do obývacího pokoje?

Obývací pokoj je srdcem domova, tato místnost je nejvíce užívaná, pohybuje se zde nejvíce lidí a přijímají se tu návštěvy. Je proto velmi důležité, aby váš obývací pokoj měl atmosféru a duši. Samozřejmě, že kromě toho je také důležitá funkčnost nábytku, avšak mimo to moderní obývací pokoj představuje i pohodlí, útočiště a relaxační prostředí. Při výběru nábytku se proto nedívejte pouze na funkčnost a cenu, ale také aby k sobě jednotlivé kusy nábytku nějakým způsobem korespondovaly. Aktuální nabídky trendového nábytku naleznete na portále mojainzercia.sk.