Jak vybrat kulečníkový stůl

kulecnikovy-stul

Kulečníkový stůl není nejlevnější záležitostí pohybující se v řádech několika sto korun. Jde o dlouhodobou investici, od které očekáváte kvalitní zábavu s rodinou a přáteli. Právě z těchto důvodů je dobré se na nákup kulečníku připravit a vybrat si přesně takový, který splní veškerá vaše očekávání jak trávit volný čas. Ještě před samotným nákupem si řádně promyslete několik bodů.

  • Jak velkou mám místnost? Raději si vše změřte a počítejte i s místem pro pohodlné hraní.
  • Jaký rozměr má dveřní otvor? Bylo by smutné, kdyby nákup kulečníkového stolu ztroskotal na neprostupnosti dveřmi.
  • Kolik mohu investovat? Je dobré si stanovit svůj strop a pokusit se nalézt nejvhodnější stůl ve vámi určené cenové kategorii.

Výběr kulečníkového stolu

Pokud disponujete rozměrnou místností, máte celkem vyhráno. Prostor kolem stolu je tím nejdůležitějším kritériem při výběru stolu. Jen málo kdo by byl spokojen, kdyby ho při každém šťouchu obtěžovala zeď za jeho zády. Pakliže takovou místností nedisponujete, bylo by vhodné celý nákup přehonotit.

Rozpočet a výběr barvy

Kulečníkové stoly se na trhu nacházejí už od několika tisíc. Dají se však pořídit i za podstatně vyšší cenu. Vždy záleží na náročnosti klienta. Nyní se však bavíme o stolu pro domácí použití. Stejně tak si můžete zvolit barvu dřevěného povrchu i barevné provedení látky, která se nejčastěji zhotovuje v zelené, červené i modré.

Údržba kulečníku

Plátno je zatěžováno spadovým prachem i zbytky křídy s tága. Látku na stole občas vyčistěte jemným kartáčem a vysajte. Stejně tak nezapomínejte ani na koule, které je potřeba pravidelně leštit specialní emulzí. Zaprášené a neočištěné koule získávají úplně jiné vlastnosti, které negativně ovlivňují průběh celé hry. Především pak jde o chybný kontakt s další koulí, rovněž se i více opotřebávají.

www.bydleniastyl.cz