Moderní užitkové dodávky

půjčovna dodávek Otrokovice

Jestliže se chystáme přestěhovat a máme to v plánu co nejdříve, musíme si zajistit také dostatečně velký vůz. Pokud jej nemá nikdo z našich známých, jako dobré řešení se nabízí spolehlivá autopůjčovna. Zde nám pracovníci půjčovny pomohou vybrat ten nejvhodnější vůz. Ovšem nejen ke stěhování je zapotřebí užitková dodávka. Jejich služby můžeme využít v případě převozu stavebního materiálu, nábytku a k jiným účelům.

Co od takových služeb můžeme očekávat

Jestliže uvažujeme o zapůjčení dodávky pro jakékoliv účely, máme tak problém s odvozem vyřešený. Ušetříme si spoustu času, ale i nervů,protože pokud vlastníme dodávku a ona nám vypoví službu, vždy je to v ten nejnevhodnější okamžik. Proto je zapůjčení takového vozidla řešením číslo jedna. Stěhování nebo převoz materiálu na stavbu vyžaduje jistě dostatečně velký zavazadlový prostor a tak je také vhodné si vybrat takový vůz, který nám bude po všech stránkách vyhovovat. Dodávky mohou být skříňové, plachtové, ale i chladící pro převoz zboží rychle podléhající zkáze.

Na trhu dnes najdeme mnoho dodávek, které se liší nejen značkou výrobce, ale také velikostí, rozměry, vybavením a především moderním designem. Mnohé z nich mohou mít zabudovanou také GPS navigaci, takže v případě, že potřebujeme dovést materiál na neznámé místo, díky navigaci se jistě neztratíme.

Dlouhodobý a krátkodobý pronájem

Takový pronájem vozu můžeme ovšem využít nejen na jeden den nebo na víkend, ale existuje také pronájem dlouhodobý, který v mnohém směru využívají zejména začínající podnikatelé a živnostníci, kteří ještě nedisponují vlastním vozem. Dlouhodobý pronájem je vhodný zejména proto, že dodávka představuje poměrně velkou finanční investici a to někdy i přes půl milionu. Není tedy třeba si hned brát úvěr v bance, ale můžeme takovou situaci vyřešit právě dlouhodobým pronájmem, který může být sjednán až na dobu 60 měsíců. Je také znám pod názvem operativní leasing, kdy měsíčně platíme stanovenou částku. Auto patří ale stále půjčovně.

Co to je tedy operativní leasing

Finanční trh je zastoupen různými typy a formami produktů, jejichž klasifikace je systematizována na základě specifických rysů. Operativní leasing je finanční nástroj, ve kterém nájemce dočasně vlastní majetek po stanovenou dobu a za určitých podmínek. Tento typ je preferován za následujících okolností:

 • krátkodobé provozní období
 • vysoká pravděpodobnost morálního stárnutí objektu
 • specializovaná údržba
 • Vzhledem k tomu, že doba trvání smlouvy o zrušení je kratší než standardní doba životnosti nemovitosti, kde platby nepokrývají celé náklady, má pronajímatel plné právo převést položku pro opakované použití nájemného.

  Co vše potřebujeme k zapůjčení dodávky

  V případě, že máme zájem o pronájem vozu, musíme splňovat několik kritérií. Především musíme mít platné doklady, tedy občanský průkaz a samozřejmě řidičský průkaz. Věk řidiče by také měl být nad 23 let, některé půjčovny to vyžadují stejně jako praxi v řízení motorového vozidla alespoň dva roky. Je také potřebná vratná kauce.

   
  Přečtěte si více