Najděte si v Plzni byt podle svých představ

na-pronajem-plzen

Okres Plzeň město má na svém území pouze 15 obcí, z toho dvě mají statut města (Plzeň a Starý Plzenec). Není žádným překvapením, že nejvíce obyvatel tohoto regionu se soustředí právě do Plzně, které zároveň nabízí nejvíce pracovních míst. A ty na sebe zase váží nutnost bydlení.

Zvažte, zda hledání zvládnete bez realitky

Zprostředkováním prodeje a pronájmu bytů se zabývají realitní kanceláře a agentury. Běžně se však zájemci dostanou k přinejmenším stejně lákavým nabídkám (pokud tedy nejde o skutečně luxusní nemovitosti) i prostřednictvím inzerátů bez realitky. Toto hledání vyžaduje čas a trpělivost zájemce. Přitom nezáleží na tom, zda chce byt či dům koupit, prodat nebo pronajmout. Mezi stěžejní informace pro tuto vlastní cestu patří, že existuje celá řada realitních portálů, které čtou desetitisíce lidí. A přístup na ně mají otevřen všichni, kdo jsou za zveřejnění svého inzerátu po dobu měsíce (i delší doby) ochotní zaplatit pár desítek korun nebo stokorun. Což je vcelku nepatrná investice ve srovnání s běžnou marží realitek (pohybuje se okolo 3 % prodejní ceny bytu či domu).

Změny v občanském zákoníku

Při hledání nabídek a poptávek bydlení v Plzni či jiných městech v ČR se vyplatí mít na paměti změny, které k 1.1.2014 přinesl nový občanský zákoník. Ten ve své podstatě nahrává více do karet nájemcům, než pronajímatelům. Nově zákon stanovuje jen několik podmínek, za jakých může dát vlastník bytu svému nájemci výpověď od smlouvy, zatímco nájemce v případě smlouvy na dobu neurčitou ani nemá povinnost uvádět důvod její výpovědi. Jen musí dodržet tříměsíční výpovědní lhůtu. Proto až budete hledat nebo nabízet byty k pronájmu v Plzni, prostudujte si raději novou zákonnou úpravu předem. Vyhnete se případným nedorozuměním.

 
Přečtěte si více