Spolehlivá ochrana vody v zahradním bazénu

plachty na bazén kvalitniplachty.cz

Vzhledem k tomu, že zahradní bazény jsou dnes velmi oblíbenou součástí našeho domu, jistě nám přijdou vhod určité rady nebo typy, jak bazén chránit nejen před nečistotami. Není totiž nic horšího, než každodenní čištění bazénové vody, kde se nám během noci nashromáždí ve vodě různé druhy nečistot. Tyto plachty ale také slouží k ohřevu vody a to přirozenou cestou. jsou to tzv.solární plachty, jejíž bubliny velmi dobře udržují plachtu na hladině a poskytují vynikající tepelně izolační vlastnosti.

Jaké výhody mají bazénové plachty

Pokud hledáme levný a spolehlivý způsob, jak ochránit náš bazén před nečistotami, můžeme si pořídit právě takovouto plachtu, která je vyrobena z velice pevného materiálu,odolnému proti vodě a nepříznivým podmínkám. Výhodou je také v tomhle směru její nízká pořizovací cena, která je velice příznivá pro každého investora, který porovnává všechny možnosti zakrytování bazénu. Jak už bylo zmíněno, plachty dokonale chrání vodu před nežádoucími nečistotami z okolí, mohou nám ale rovněž vodu v bazénu ohřát i o několik stupňů a dokonale zabraňují odpařování vody, čímž šetří použití bazénové chemie.

Odpařování vody a bazénová plachta. Jak to jde dohromady?

Z fyziky na střední škole víme, že odpařování je neuvěřitelně energeticky náročný proces. Na každý kilogram odpařené vody se spotřebuje zhruba 2257 kJ. To znamená, že zamezením odpařování vody zabraňujeme ochlazování vody v bazénu. Jestliže tedy máme takovou plachtu pomocí níž zabraňujeme odpařování, výrazně snižujeme množství kondenzátu na povrchu. To platí zejména v případě, že jde o vnitřní bazén.

Další komponenty k bazénovým plachtám

Pokud uvažujeme o krycí bazénové plachtě z jakéhokoliv důvodu, můžeme si k ní také pořídit nejrůznější komponenty, které mohou být součástí balení. Jde například o kotvící kolíky pro pevné uchycení plachty, napínací gumy, které jsou jistě potřeba, dále pak potřebujeme určitě různá odtoková sítka a podobně. Můžeme si ale také pořídit speciální navijáky na plachty, což nám umožňuje snadnější obsluhu. Pro navíjení a odvíjení takové plachty se používají speciálně navržená navíjecí zařízení, která mohou být na ruční pohon, ale také na elektřinu. Jsou ale podstatně dražší. Manipulace s bazénovými plachtami je tak v podstatě velmi jednoduchou záležitostí a co se týká údržby, tak zde můžeme konstatovat, že tyto plachty jsou prakticky bezúdržbové. Pokud ovšem se vyskytne nějaký problém a budeme mít pocit, že plachta je znečištěna, postačí, když ji opláchneme pod proudem tekoucí vody například ze zahradní hadice.

Spolehlivá firma

Bazénové plachty ovšem nejsou jen obyčejné fólie. Představují dokonalou ochranu, kvalitní zpracování a materiál. K tomu všemu je zapotřebí také odborná firma, která má ve svém portfoliu právě nabídku těchto služeb. Trh práce a služeb nabízí široký výběr, takže si v tomto směru vybere jistě každý. Firmy také nabízejí různé provedení těchto plachet, které může být dokonce zimní. Jde o speciálně navržené plachty, které jsou vyztuženy ocelovými lanky pro lepší stabilitu, jsou vyrobeny z kvalitního a pevného materiálu, jež spolehlivě odolává mrazu a sněhu. problém není ani v atypickém tvaru bazénu.

 
Přečtěte si více