Srovnání cen plynu 2013

plyn

Koncem každého roku se majitelé domácností obvykle dozvědí špatnou zprávu, která se týká cen energií. Většina společností totiž oznamuje zvýšení cen za dodávky zemního plynu a elektřiny. I pouhé srovnání cen plynu a elektřiny pak naznačuje, že domácnosti budou povětšinou platit o stovky korun více nežli v minulém roce.

 


 

Co ovlivňuje ceny plynu v roce 2013

Srovnání cen plynu 2013 ukazuje, že většina společností, které se zabývají dodávkami energií, se snaží ceny držet na přibližně stejných hodnotách jako v roce 2012. Do výsledných cen se však určitě negativně promítne zvýšení DPH na 21%. Ceny plynu mohou ovlivňovat i další faktory. Uvádí se tak, že v průměru dodávky plynu koncovým zákazníkům přeci jen vzrostou, a to o více než 4 procentní body.

 

Na základě srovnání cen plynu lze změnit dodavatele

Každý moderní dům je dnes stavěn tak, aby energetická zátěž byla co nejmenší. I přesto je samozřejmě nutné plyn používat k vaření, případně pak vytápění či ohřevu vody. Rostoucí náklady za dodávky plynu rozhodně nemohou nikoho potěšit. Potěšující je tak jediné, a to fakt, že lidé mohou hledat úspory tehdy, změní-li svého dodavatele plyn. Na základě srovnání cen plynu si snadno ověří, zda v jejich lokalitě nepůsobí dodavatel, který by jim mohl energii dodávat levněji nežli konkurence a firma, s níž mají smlouvu uzavřenou nyní. Je však nutné počítat s tím, že ukončení smlouvy u stávající dodavatele není otázkou hodin či dnů, ale spíše týdnů, neboť zde existují určité výpovědní lhůty. Obecně však platí, že zjistíte-li, že máte možnost odebírat plyn levněji, je vhodné přistoupit ke změně dodavatele plynu co nejrychleji.

 
Přečtěte si více