Stěhování do nového bytu

stěhování Brno

Stěhování je mnohdy spojováno s živelnými pohromami, ale také s nabídkou lepší práce v jiném městě. Všichni jsme si jistě takové stěhování zažili na vlastní kůži. Změnili jsme svůj byt nebo dům, přestěhovali se do jiného města nebo dokonce do jiné země. Ať už je stěhování kamkoliv a z jakéhokoliv důvodu, vždy to vyžaduje spoustu energie, času a trpělivosti.

Stěhování svépomocí nebo s profesionály

První způsob je udělat si vše sami za pomocí přátel a známých, zabalit věci, najít vhodnou přepravu, naložit vše a potom zase vše vyložit a umístit nábytek na nové místo a tak podobně. Musíme si uvědomit, že stěhování svépomocí nás bude stát celkem hodně fyzické námahy a není dobré to podceňovat. Pokud nemáme velký vůz, můžeme si jej zapůjčit v autopůjčovně, kde nám jistě poradí, jak velký vůz budeme potřebovat. Určitě bychom si ale vše měli dopředu dobře naplánovat, abychom se nestěhovali celý víkend. Pozitivní na tomto způsobu stěhování je, že nás to možná bude stát jen basu piv nebo pozvání na skvělou večeři. Co se týká oslovení stěhovací firmy, tak tady máme nejen ušetřenou práci a prakticky fyzickou námahu, ale můžeme si objednat i službu, která zahrnuje stěhování od A – Z a my můžeme v klidu pracovat přesčas.

Stěhovací firmy mají nejen zkušenosti v této oblasti, ale pomohou nám rovněž s demontáží a následnou opětovnou montáží nábytku, jelikož se například nevejde do vchodových dveří nebo do auta, vše odvezou na určené místo, zařídí, aby nábytek a veškerý náš majetek byl bezpečně upevněn a přepraven a mnohé jiné služby. Určitě bychom ale měli oslovit stěhovací firmu s dostatečným předstihem, protože v daný termín by nemusela mít firma volno, pokud budeme chtít využít jejich služby dva dny před stěhováním.

Spolehlivost firmy

Pokud se stále rozhodujeme vyhledat služby profesionálních stěhovacích firem, zkusme pečlivě prostudovat trh a vybrat si stěhovací společnost, která splňuje všechny naše požadavky. Pečlivě analyzujme pracovní zkušenosti firmy, zeptejme se přátel a známých, kteří se nedávno přestěhovali, přečtěme si recenze o společnosti.

Pojištění

Zlí jazykové tvrdí, že stěhováci nejsou spolehliví, nábytek je odřený nebo dokonce poškozený. Samozřejmě, že i takové situace mohou nastat, ale proti takovým situacím jsou tyto firmy náležitě pojištěny. Ovšem ale i na nás je, abychom pracovníky firmy hned na začátku upozornili na to, že máme velmi cennou sbírku obrazů právě v tomhle zavazadle a tak by měli stěhováci k tomu také přistupovat.

Stěhování je v podstatě generální úklid

Stěhování začínáme podstatnou záležitostí a to je balení. Tím můžeme začít už v případě, že víme přesné datum stěhování. Postupně si tak můžeme zabalit vše, co vlastně nyní nepotřebujeme, jako jsou sezónní věci. Mnohdy objevíme dávno zapomenuté věci nebo staré a nepotřebné harampání ve sklepě, které samozřejmě balit nebudeme a máme tak prostor pro dokonalý generální úklid.

Balící materiál si můžeme obstarat například v jakémkoliv supermarketu, protože stále populární a velmi oblíbené jsou kartonové krabice a krabice od banánů. Jako radu můžeme uvést to, že si všechny zabalené krabice dobře popišme, abychom v novém bytě zbytečně nehledali něco, co nutně potřebujeme.

 
Přečtěte si více