ZMĚNA JE ŽIVOT, NEBOJTE SE STĚHOVÁNÍ V PRAZE

levné stěhování Praha

Stěhování přináší v našem životě hodně změn. V současné době je stěhování zcela běžnou záležitostí, protože se nemusíme stěhovat jen za účelem výměny menšího bytu za větší, ale měníme bydliště z důvodu změny zaměstnání nebo z rodinných důvodů. Celá akce si ale ve všech případech vyžaduje především dobrou organizaci.

Co bychom měli udělat nejdříve

Změna bydliště vyžaduje také formality v podobě odhlášení a přihlášení dětí do školy a školky, dále pak přepis energií a podobně. Důležitá je ale především organizace stěhování. Vyhneme se tak případným nepříjemnostem, stresu a vše zvládneme hravě. Nejdříve se musíme rozhodnout, zda si poradíme sami nebo si raději na vše objednáme stěhovací firmu. Obě varianty mají svá pro a proti, ale jednomu může vyhovovat to a jinému zase tohle.

Stěhuji, stěhuješ, stěhujeme

Máme dost síly a přátel, můžeme se do celé akce pustit sami. Je třeba ale obstarat spoustu věcí, bez kterých bychom se jen těžko obešli. Je to především dostatečně velký vůz. Pokud ho nemáme a není nikdo, kdo by nám ho půjčil, můžeme se spolehnout na autopůjčovnu. V jejich portfoliu jistě najdeme takový vůz, jaký nám bude po všech stránkách vyhovovat. Je třeba se ale připravit na to, že nás stěhování svépomocí bude stát trochu fyzických sil a námahy. Také si musíme obstarat dost obalového materiálu. Jako nejvhodnější a stále nejoblíbenější se nabízí banánové bedny.

Profesionální stěhovací agentury

Současný trh dnes nabízí i služby v této oblasti. Jde o služby, které všichni jistě uvítají, protože to znamená pro nás stěhování prakticky bez námahy. Tyto firmy navíc disponují dostatečně velkými vozy, které jsou k této práci potřeba, mají také profesionální pracovní tým, který ví, jak svou práci dělat zodpovědně. Jestliže jsme již oslovili takovou firmu, nejdříve nám může technik firmy zhodnotit celou situaci. Máme na mysli velikost domu či bytu, určení, kolik pracovníků bude k takové akci zapotřebí a rovněž nám sdělí předběžnou kalkulaci stěhování. Pokud se stěhování dobře naplánuje, celá akce trvá zpravidla jeden den. Večer pak klidně můžeme posedět u televize a pít čas již v novém bytě.

Na co bychom určitě neměli zapomenout

Jestliže známe termín stěhování, je třeba si stěhovací firmu objednat s předstihem. Není dobré nechat vše na poslední chvíli,protože v případě, že se rozhodneme pro služby stěhovací firmy pár dnů před samotným stěhováním, nemusí být volný termín na stěhování tak zůstane na nás.

Stěhování představuje tak trochu generální úklid

Jestliže již začínáme balit, můžeme najít na dně skříně nebo ve sklepě dávno zapomenuté věci. Pokud je nepotřebujeme, není třeba je balit a přenášet jinam. Na novém místě by tak zabíraly místo těm novým. Stěhování může být také provedeno na klíč. V podstatě je to stejné jako u stavby na klíč. Obě strany si dohodnou podmínky, předají si klíče a vše ostatní již můžeme nechat na pracovnících firmy.

 
Přečtěte si více